Sp1

Daniel KALUPA i Zuzia LADRA z awansem do Finału Wojewódzkiego w przełajach!!!

W środę, 12 kwietnia, przed samą przerwą świąteczną na Stadionie Miejskim w Choszcznie rozegrano Mistrzostwa Powiatu Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Drużynowych Biegach Przełajowych, w których wystartowały i nasze reprezentacje dziewcząt i chłopców. Nasze obie drużyny wywalczyły trzecie miejsca, a indywidualnie Zuzia LADRA zajęła trzecie, a Daniel KALUPA pierwsze miejsce i uzyskali prawo startu w Finale Wojewódzkim!!!

Pogoda nie rozpieszczała uczestników zmagań, którzy stawili się bardzo licznie na starcie imprezy. Zawody miały charakter  drużynowy – każda drużyna składała się z ośmiu uczennic  lub ośmiu uczniów, z których czworo musiało być urodzonych w roku 2006 lub młodsze (grupa młodsza) i czworo w roczniku 2004/05. Wszyscy członkowie drużyn dobiegający do mety otrzymywali za swoje miejsca odpowiednią ilość punktów, a suma tych punktów dawała ostateczny wynik drużyny.

Jako pierwsze wystartowały dziewczęta w kategorii rocznika 2006 i młodsze. Nieźle zaprezentowały się nasze reprezentantki, które ukończyły swój bieg na następujących miejscach: 10 – Agata KALINOWSKA, 11 – Tosia MĘŻYKOWSKA, 15 – Marysia GALIŃSKA i 21 Patrycja KARPAŁA. Dobrze też pobiegła rezerwowa Karolina BŁAŻEJEWICZ, która swój bieg ukończyła tuż za Marysią. Młodsza grupa dziewcząt uzbierała dla żeńskiej reprezentacji 21 punktów.

Po grupie młodszej dziewcząt swój bieg rozegrali chłopcy młodsi. Tu bezkonkurencyjni okazali się reprezentanci SP3, którzy zajęli pierwsze trzy miejsca i zdobyli maksymalną liczbę punktów dla swojej drużyny. Nasi chłopcy walczyli dzielnie i plasowali się na miejscach 10 Michał PRZYSTAWKO, a pozostali: Oskar BURZYŃSKI, Marcel MOŻDŻYŃSKI i Mateusz JÓZEFOWICZ zajęli miejsca od 13 do 15, zdobywając dla męskiej reprezentacji podobnie jak dziewczęta 21 punktów.

Po biegu młodszych startowali starsi, a dokładnie dziewczęta z grupy starszej. Podobnie jak bieg grupy czwartaków i ten dostarczył wiele emocji. Najlepiej z tej grupy dziewcząt spisała się Zuzia LADRA, która zajęła trzecie miejsce, bardzo dobrze pobiegły też pozostałe dziewczęta: Olga PAROL była ósma, Natalia DRZYMAŁA 13, a Otylia PIECHOWIAK 15. Razem dziewczęta uzbierały dla naszej drużyny 26 punktów, co po zsumowaniu dało razem 47.

Po dziewczętach z grupy szósto i piątoklasistek przyszła kolej na chłopców z tej samej kategorii wiekowej. Bieg miał swoich trzech faworytów: Dominika WALUSIAKA z SP Krzęcin, Patryka WELSA z SP 3 Choszczno i Daniela KALUPĘ z naszej „Jedynki”. I to właśnie wspomniana trójka rozegrała walkęo medale pomiędzy sobą. Bezkonkurencyjny okazał się  nasz uczeń Daniel KALUPA, który linię mety przekroczył z przewagą około 30 metrów nad Dominikiem i drugie tyle nad Patrykiem. Z naszych reprezentantów do czołówki niewiele stracił Justyn PAŻONTKA, który linię mety przekroczył jako szósty. Za nim przybiegł – na 15 pozycji – kolejny z naszych reprezentantów Mateusz GAPIŃSKI, a na 21 miejscu Jonatan SPYCHAJ. Wszyscy razem dla drużyny męskiej zdobyli 31 punktów, co razem z młodszymi dało 52 „oczka”.

Kiedy zawodnicy czekali na ogłoszenie wyników sędziowie gorączkowo – po cztery nawet razy aby uniknąć pomyłek – liczyli wszystkie punkty! Z tych wszystkich wyliczeń wyszło, że obie nasze drużyny zajęły trzecie miejsca! Jednak mieliśmy więcej powodów do dumy: Daniel KALUPA, który został Indywidualnym Mistrzem Powiatu w Biegach Przełajowych oraz Zuzia LADRA, która zdobyła brązowy medal indywidualnie wywalczyli sobie prawo startu w Finale Wojewódzkim tej imprezy, który już we wtorek, 25 kwietnia w Gryfinie! Wśród dziewcząt zwyciężyła reprezentacja SP Drawno, a wśród chłopców SP 3 Choszczno. Zwycięskim drużynom gratulujemy i życzymy powodzenia w Finale Wojewódzkim!!!

Skład naszych reprezentacji:
Dziewczęta:
Natalia DRZYMAŁA (klasa 6a)
Zuzanna LADRA (klasa 5b)
Otylia PIECHOWIAK (klasa 5b)
Iga BOLEŃ (klasa 5b – rezerwowa)
Olga PAROL (klasa 5d)
Maria GALIŃSKA (klasa 4a)
Karolina BŁAŻEJEWICZ (klasa 4a – rezerwowa)
Antonina MĘŻYKOWSKA (klasa 4b)
Agata KALINOWSKA (klasa 4d)
Patrycja KARPAŁA (klasa 4d)

Chłopcy:
Mateusz GAPIŃSKI (klasa 6a)
Daniel KALUPA (klasa 6a)
Jonatan SPYCHAJ (klasa 6b)
Justyn PAŻONTKA (klasa 5a)
Oskar BURZYŃSKI (klasa 5d)
Michał PRZYSTAWKO (klasa 5d)
Mateusz JÓZEFOWICZ (klasa 4a)
Marcel MOŻDŻYŃSKI (klasa 4d).

Artur WELS – opiekun drużyn.

Artur WelsSkip to content