Sp1

„Czyste rączki IF”

Dziś od rana plusk w łazience,
To pierwszaki myją ręce:
Najpierw w wodzie opłukują,
Potem mydłem nasmarują.

Znowu woda – istny cud!
W umywalkę – puk, puk, puk.
Jeszcze tylko kran zakręcę-
I już czyste moje ręce!

Pierwszaki z klasy IF 15 października brały czynny udział w Światowym Dniu Mycia Rąk. Z uśmiechami na twarzach dzieci uczestniczyły w ciekawych zajęciach poświęconych dbaniu o higienę. Po wspólnym odczytaniu „Listu do dzieci” J. Tuwima, śmiało rozwiązywały zagadki oraz uczyły się słów radosnej piosenki, która umilała nam czas w tym tygodniu. Uczniowie wykonali również przepiękne prace plastyczne,  które złożone zostały w jeden wspólny album, ukazujący, jak dbamy o czystość naszych rączek.

Podsumowując całokształt zajęć, małe Czyścioszki pokazały również prawidłowy sposób mycia dłoni, przeganiając wszelkie zarazki i bakterie.

Katarzyna SzczerbaSkip to content