Sp1

Czwórboistki ze srebrnym medalem Mistrzostw Powiatu

10 maja w Pełczycach odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Drużynowym Czwórboju Lekkoatletycznym Dziewcząt i Chłopców rozgrywane w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. W zawodach wystawiliśmy reprezentację dziewcząt, w której składzie znalazły się Julia BUDYNEK (Vb), Daria CZURYŁO, Zuzanna FISCHER i Zuzanna KOSAREWICZ (wszystkie z VIc) oraz Sara BRZEZOWSKA i Katarzyna FILAS (obie z VId).

Dziewczęta spisały się na medal – dokładnie srebrny – zdobywając drużynowo drugie miejsce oraz cztery medale w konkurencjach indywidualnych.

Aura nie rozpieszczała zawodniczek i zawodników, którzy stanęli na starcie zawodów. Młodzi sportowcy pokazali, że potrafią sobie radzić w każdych warunkach i żadna pogoda nie jest w stanie przeszkodzić im w osiąganiu czasem nawet rekordowych rezultatów.

Pierwszą z rozgrywanych konkurencji był bieg na 60 metrów. Nasze dziewczęta spisały się bardzo dobrze – we wszystkich biegach zajmowały miejsca od 1 do 3, a ich rezultaty były często ich rekordami życiowymi. Najlepiej spisała się w tej konkurencji Daria CZURYŁO, która uzyskała czas 8,94sek. Świetnie pobiegła też Sara BRZEZOWSKA – 9,06. Obie dziewczęta stanęły na podium w konkursie indywidualnym zdobywając odpowiednio srebrny i brązowy medal.

Drugim etapem zmagań był konkurs rzutu piłeczką palantową. Po konkursie dziewczęta nie były zadowolone ze swoich rzutów. Cieszyć się mogła jedynie Zuzia KOSAREWICZ, która z rezultatem 41m wywalczyła srebrny medal w konkursie indywidualnym (zwyciężczyni uzyskała taki sam wynik, jednak miała większą liczbę łączną punktów za wszystkie konkurencje, co decydowało o kolejności).

Po piłeczce palantowej przyszła pora na skok w dal. Tutaj ponownie mieliśmy swojego prazedstawiciela na podium konkursu indywidualnego – brązowy medal wywalczyła skokiem na odległość 3,94m Daria CZURYŁO. Niewiele do Darii i tym samym do trzeciego miejsca zabrakło Zuzi FISCHER i Zuzi KOSAREWICZ. Ta pierwsza uzyskała 3,93m, a druga 3,90m, co dało im odpowiednio 4 i 5 miejsce w klasyfikacji konkursu skoku w dal.

Ostatnim etapem zmagań był bieg na 600 metrów. Dziewczęta zgodnie przyznały po swoich biegach, że to nie był ich dzień na bieg długi, a zajmowały zgodnie w swoich biegach miejsca 4 i 7 (biegały po dwie zawodniczki z każdej ze szkół w jednym biegu). Najlepiej wypadła tutaj Zuzia KOSAREWICZ, która uzyskała na mecie czas 2,13’30”.

Wyniki z każdej konkurencji przeliczane były na punkty, co z kolei decydowało o kolejności drużyn w zawodach oraz o kolejności poszczególnych zawodniczek indywidualnie.

Klasyfikacja końcowa szkół:
1  miejsce SP 3 Choszczno
2 miejsce SP 1 CHOSZCZNO
3 miejsce SP Będargowo
4 miejsce SP Pełczyce.

 Indywidualne medale naszych reprezentantek:  
Srebrny w biegu na 60m – Daria CZURYŁO (8,94s.)
Brązowy w biegu na 60m – Sara BRZEZOWSKA (9,06s.)
Brązowy w skoku w dal – Daria CZURYŁO (3,94m)
Srebrny w rzucie piłeczką palantową – Zuzia KOSAREWICZ (41m).

Skład reprezentacji naszej szkoły i wyniki dziewcząt w poszczególnych konkurencjach
(kolejno: bieg 60m, skok w dal, rzut piłeczką palantową, bieg na 600m, łączna liczba zdobytych punktów):
Julia BUDYNEK: 9,54s;  3,39m;  41m;  2,25’57”;  139pkt
Daria CZURYŁO: 8,94s; 3,94m;  22,5m; 2,17’63”;  186pkt
Zuzia FISCHER: 9,18s;  3,93m;  33m;  2,27’55”;  192pkt
Zuzia KOSAREWICZ: 9,27s;  3,90m;  41m;  2,13’30”;  201pkt
Sara BRZEZOWSKA: 9,06s;  3,31m;  35m;  2,53’54”;  148pkt
Katarzyna FILAS: 9,24s;  3,42m;  24m; 2,25’57”;  153pkt

Do łącznej klasyfikacji drużynowej zaliczane były wyniki punktowe pięciu najlepszych dziewcząt z drużyny. Nasza szkoła uzyskała łącznie 880 punktów.

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy powodzenia w finale wojewódzkim!Skip to content