Sp1

Czekoladowa lekcja w klasie IV b

W ramach omawiania powieści R. Dahla „Charlie i fabryka czekolady” w klasie IV b zorganizowana została dzisiaj czekoladowa lekcja języka polskiego. Miała ona w sposób dosłowny choć na chwilę przenieść dzieci do krainy czekolady, by poczuli się jak bohaterowie lektury.Pomysł utrzymany był w całkowitej tajemnicy, wiedzieli o nim tylko wychowawca klasy i rodzice uczniów. Chętni zgłosili chęć upieczenia czekoladowych słodkości i dostarczenia ich na dzisiejszą lekcję. Miny dzieciaków były bezcenne, zupełnie się tego nie spodziewali. Jak już wiadomości do nich dotarła, nie można była ujarzmić ich emocji :). Delektując się czekoladowymi smakołykami, wspólnie z bohaterami przeżywaliśmy ich przygody podczas emisji filmu – adaptacji filmowej powieści. Nasze najśmielsze oczekiwania przeszedł tort czekoladowy, nie dość że pyszny, to jeszcze piękny – po prostu cukiernicze arcydzieło! Ze smakiem jedliśmy również muffiny, kokosanki, czekoladową babę itd.

Mam nadzieję, że tą lekcję uczniowie zapamiętają do końca życia!

Bardzo dziękuję wszystkim rodzicom, którzy włączyli się w organizację takich zajęć 🙂

 

Olga Taratajcio

Zapraszamy do galerii zdjęć:)Skip to content