Sp1

Co się dzieje w szkolnej bibliotece?

Za nami Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych, który w naszej szkole upłynął bardzo szybko. Odwiedziło nas naprawdę wielu czytelników w różnych klas i jesteśmy pewne, że biblioteka na stałe wpisała się w Wasz kalendarz.
Prawda, że miło jest zacząć szkolny dzień z uśmiechem, w dobrym towarzystwie – spotkania „Czytanie na śniadanie” cieszyły się wielkim powodzeniem 🙂 Z kolei wieczorne „Poczytuchy do poduchy” wzbudziły entuzjazm, który trudno okiełznać 🙂

Listy czytelników pozwolą nam wzbogacić księgozbiór o interesujące Was powieści, już wiemy, co lubicie czytać! Wy z kolei z naszego listu dowiedzieliście się o czekających na bibliotecznych półkach fascynujących nowościach – oj, już nie czekają, bo wszyscy je czytają! Zabawa samolotami na szkolnym boisku wszystkich przyprawiła o salwy śmiechu, prawda? A jak wspaniale brzmiał Wasz okrzyk „BIBLIOTEKA SZKOLNA RZĄDZI” – to nam się podoba 🙂

bo nasza biblioteka to serce szkoły. Tu można przygotować się do lekcji, wymienić informacje, odetchnąć od zgiełku korytarzy, poczytać coś ciekawego…
Pamiętaj, że biblioteka na Ciebie czeka 🙂 Zapraszamy!
A czy wiecie, że w naszej bibliotece działają tajne stowarzyszenia? Poznajcie je:
Młodzieżowy Dyskusyjny Klub Książki – spotykamy się raz w miesiącu w bibliotece miejskiej, którą przy okazji poznajemy „od kuchni” już drugi rok, rozmowy o książkach przy herbatce i ciasteczkach są szczególnie miłe 🙂 Spotkania prowadzi pani Barbara Grzejszczyk i Irena Kozłowska, klub jest częścią ogólnopolskiego ruchu dyskusyjnego działającego przy bibliotekach miejskich, również dla dorosłych
Dyskusyjny Klub Edukacyjny – założony przez panią Katarzynę Jarosz we współpracy z Barbarą Grzejszczyk, jest częścią ogólnopolskiej siatki pod nazwą „Ja czytam”. Nieformalne spotkania zaczynają się od dyskusji, swobodnych rozmów przy ciastach i herbatce, a kończą na wspólnej zabawie 🙂
Dyskusyjny Klub Filmowy – prowadzony przez panie Olgę Taratajcio i Joannę Stawicką, zrzeszający miłośników dobrego filmu i… pizzy 🙂 Takie wspólne spędzanie czasu jest nawet lepsze niż kino, nie ma to jak oglądanie filmu z przyjaciółmi :)
Koło biblioteczne prowadzone przez panią Joannę Stawicką – dziewczęta z klasy 6c pomagają w pracach bibliotecznych, poznają księgozbiór, czytają najciekawsze książki, porządkują zbiory, naprawiają książki… po prostu poznają zawód bibliotekarza.
• „Gry i zabawy biblioteczne” – grupa otwarta współpracująca z biblioteką garnizonową – pierwsze spotkanie już w listopadzie, szukamy chętnych!
• „Poczytuchy do poduchy” – comiesięczne spotkania organizowane przez bibliotekę i samorząd uczniowski, może na kolejne spotkania będziemy mieć dla Was nowiusieńkie poduchy?

 Skip to content