Chcą być zdrowi i bezpieczni – pierwszaki na Olimpiadzie

W piątek 24 kwietnia uczniowie klasy I a udali się do Publicznego Przedszkola nr 5 na Olimpiadę Wiedzy o Zdrowiu i Bezpieczeństwie.  Wraz z przedszkolakami „popisywali się” zdobytą wiedzą  na temat zdrowia, higieny i bezpieczeństwa na drodze. Pani pielęgniarka była mile zaskoczona wiedzą pierwszaków. Wszyscy uczestnicy Olimpiady otrzymali pamiątkowe dyplomy za aktywny udział, a na ręce całej klasy złożono dyplom klasowy oraz upominki dla każdego ucznia ufundowane przez organizatorów.

Rozstrzygnięto konkurs plastyczny pt. „Chcę być zdrowy i bezpieczny”, w którym wzięliśmy udział. Komisja nagrodziła najlepsze prace –  wyróżnione osoby otrzymały dyplomy i nagrody książkowe.

Po sportowych  zmaganiach zostaliśmy zaproszeni na zdrowy poczęstunek – uczniowie zajadali się kanapkami z dużą ilością świeżych warzyw. Było smacznie!

Jak widać, współpraca się opłaca – nawet z młodszymi od siebie kolegami i koleżankami. Miło było odwiedzić  przedszkole ale w klasie wszyscy zgodnie z uśmiechami stwierdzili, że nie ma to jak w szkole 🙂 Oby więcej takich Olimpiad!

Natalia Górazda