Sp1

Certyfikat MegaMisji Fundacji Orange dla SP 1 w Choszcznie i noc z Psotnikiem

Szkoła Podstawowa nr 1 w Choszcznie jako pierwsza zapoczątkowała MegaMisję Fundacji Orange na naszym terenie. W konkursie na najlepszy film z życia świetlicy, jesienią 2015 roku, wygraliśmy udział w Programie a tym samym staliśmy się ekspertami i można rzec współtwórcami treści znajdujących się w scenariuszach. Poprzez baczne obserwacje uczniów, pracę dzieci na zajęciach w formie grywalizacji oraz zdawanych relacji przez Lidera Programu autorzy mogli cieszyć się dobrze przepracowanym i przygotowanym przez siebie materiałem  lub też nanosić poprawki. Braliśmy udział w wielu konkursach i wiele z nich wygraliśmy. Za wspaniałą pracę w Laboratorium MegaMisji dzieci zdobyły drogocenne nagrody dla świetlicy w formie tabletów, książek, audiobooków i innych wspaniałych materiałów. Kolejne szkoły, które weszły do Programu w 2016 r. mogą korzystać z dobrze przygotowanej Platformy MegaMisji a uczestnicy ubierać Psotnika w ubranie, które zaprojektowała nasza uczennica. Jesteśmy dumni z tego, że Fundacja Orange doceniła naszą pracę i wręczyła nam Certyfikat MegaMisji a najaktywniejsi  jej uczestnicy otrzymali dyplomy.

W związku z zakończeniem programu drużyna MegaMisji spotkała się na kolacji z Psotnikiem. Rozpoczęła się ona chwilą wspomnień i wręczeniem dyplomów a także pysznym tortem. Nie zabrakło jak zawsze poszukiwań Psotnika tym razem jednak w całej szkole. Towarzyszyło temu mnóstwo radosnych emocji a trud został nagrodzony upominkiem, który nie wiadomo skąd znalazł się w świetlicy. Oczekując na wieczorną pizzę odbyły się warsztaty i każdy mógł stworzyć własnego Psotnika, który przybiera, w zależności od zadania, inny kolor i ubiera nowy strój. Atmosfera spotkania była bardzo zabawowa tak więc wieczór zakończył się pląsami. Bardzo zmęczeni, już w śpiworach, obejrzeliśmy bajkę i wspominając przeżyte chwile staraliśmy się zasnąć…

Noc w szkole była dla nas ogromnym przeżyciem i wspaniałą przygodą. A, że następnego ranka był prima aprilis śmiechu było co niemiara bo pomysłowość naszych dzieci jest niewyczerpana.

Helena Banaś

Tatiana SkrzypiecSkip to content