Sp1

Cała Polska biega z mapą

„Cała Polska biega z mapą” jest jednym z wydarzeń organizowanych podczas Światowego Dnia Orienteeringu (World Orienteering Day). W jego ramach  w miejscowościach całego kraju można spróbować swoich sił na przyjaznych początkującym trasach biegu na orientację.W dniu 15.05.2019 r. w Choszcznie został zorganizowany właśnie taki bieg. W tym wydarzeniu również wzięli udział uczniowie naszej szkoły. Reprezentacja liczyła 29 uczniów klas V – VIII. Mimo niesprzyjających warunków atmosferycznych uczniowie świetnie się bawili i zdobywali nowe doświadczenia. Biegi odbywały się na różnych długościach tras w zależności od grupy wiekowej, a każdy zawodnik otrzymywał profesjonalną mapę na podstawie, której musiał zaliczyć wyznaczone na niej punkty kontrolne.

Na najdłuższej trasie liczącej 1, 6 km wśród chłopców na II miejscu ukończył swój bieg Kisała Marcel uczeń klasy VII d, a tuż za nim III miejsce zdobył Kalupa Daniel z klasy VIII a.

Na nieco krótszej trasie, liczącej 1, 3 km wśród dziewcząt II miejsce zdobyła Galińska Maria z klasy VI a, wśród chłopców również II miejsce zdobył Możdżyński Marcel z klasy VI d. Na zakończenie imprezy każdy z uczestników biegu otrzymał pamiątkowy dyplom.

Dorota IskierskaSkip to content