Sp1

Bożonarodzeniowy koncert, kiermasz

14 grudnia sala gimnastyczna w Szkole Podstawowej Nr 1 w Choszcznie zmieniła swój wystrój na zimowo – świąteczny. Scenografię stanowiły dekoracje zimowe oraz motywy świąteczne, specjalnie przygotowane na kiermasz. Po raz kolejny odbył się świąteczny koncert, połączony z kiermaszem ozdób świątecznych. Sala wypełniła się po brzegi gośćmi, uczniami oraz personelem szkoły.

Koncert otworzyła pani dyrektor, Krystyna Górecka serdecznie witając wszystkich, którzy skorzystali z zaproszenia oraz życzyła wspaniałych wrażeń przy słuchaniu i oglądaniu programu artystycznego. Na scenie występowało około stu pięćdziesięciu uczniów, którzy zostali przygotowani przez swoich wychowawców i nauczycieli. Pokazy były różne, zaczynając od śpiewu i gry na instrumentach, poprzez recytacje, aż do tańca. Wszystko miało świąteczny nastrój. W programie artystycznym zaprezentowało się 10 klas: II a, II b, II c, II f, III a, III c, III d, III e, V a, VI a.  Wspaniałymi zdolnościami tanecznymi i taneczno-wokalnymi popisali się uczniowie klasy III c prowadzeni przez p. Tatianę Skrzypiec oraz uczniowie klasy III a pod kierunkiem p. Aleksandry Kurasińskiej. Zespół taneczny przygotowany przez p. Wiolettę  Woś, stanowiący uczennice z klasy V a i VI a, przedstawił układ choreograficzny do piosenki Mariah Carey „All I want for Christmas is you”.  W nastrój świąteczny w stylu ludowym wprowadziła wszystkich kapela ludowa pod kierownictwem p. Pawła Lemiesiewicza, w niesamowitym składzie: zespół ludowy – p. Barbara Grzejszczyk z klasą Va oraz z rodzicami, którzy zadebiutowali w pastorałce „Jam jest dudka”.  Na instrumentach świetnie grali uczniowie: Maria Fidos/ skrzypce, Karolina Błażejewicz/skrzypce, Klaudia Jaruga/ flet, Marcel Jakubowicz/ perkusja, Tomasz Majchrzak/ trąbka, Janek Wiewiórkowski/ trąbka  Julia Skrzypiec/ tamburyn.

Uczennice klas II- Ewa Pliszka, Antonina Lisiecka, Jagoda Banasiak, zaśpiewały kolędę „Silent Night”, a uczennice klas V w piosence „Santa Clause is coming to Town”- Oliwia Bednarek, Kinga Gębarska,  Nadia Goławska, Zuzanna Pawlak, Barbara Siwko, Klaudia Steczyszyn, zostały przygotowane przez  p. Paulinę Konieczną. Koncert zakończyła piosenka Skaldów pt. „Z kopyta kulig rwie” w wykonaniu nauczycieli.  Nad organizacją  koncertu czuwały p. Joanna Kobylska i p. Wioletta Woś. Organizatorzy dziękują wszystkim uczniom i nauczycielom, zaangażowanym w to przedsięwzięcie, bez których koncert nie mógłby odbyć się.  Wszyscy wykonawcy stanęli na wysokości zadania. Świetnie odśpiewali nastrojowe kolędy i pastorałki, które wszystkich wprowadziły w atmosferę najpiękniejszych świąt w roku. Uczniom pozostaje życzyć kolejnych pięknych występów, tak licznej publiczności i samych sukcesów.

Na zakończenie pani dyrektor podziękowała wszystkim za udział w koncercie oraz zaprosiła na ciasto upieczone przez rodziców do kawiarenki zorganizowanej przez Stowarzyszenie Jedynka. 

J. Kobylska

 Zapraszamy do galerii zdjęć:)Skip to content