Sp1

Bożonarodzeniowe pierniczki w klasie I b

„My rodzinę dobrą mamy,
zawsze razem się trzymamy!
I choć czasem czas nas goni,
My jak palce jednej dłoni!
Mama, tata, siostra, brat. I ja – to mój mały świat!”

Rodzinna atmosfera w szkole podstawowej to gwarancja spokojnego, radosnego rozwoju dziecka. Pełne energii, radości i ciekawości świata dzieci z I b razem z Tatusiami tworzyły karmniki dla ptaków, o których wiele dowiedziały się w czasie lekcji. Razem z Mamusiami natomiast piekły bożonarodzeniowe pierniczki.
Świetna zabawa, bezpieczeństwo w otoczeniu najbliższych, magia przepięknych tradycji bożonarodzeniowych… Tego wszystkiego doświadczały sześciolatki, które miały okazję własnoręcznie upiec i udekorować świąteczne ciastka. Mamy opowiadały o potrawach wigilijnych, babcie o tym, z czego tworzy się pierniki. Na koniec dzieci odśpiewały świąteczne piosenki, kolędy i pastorałki i z radością podzieliły się swoimi wypiekami z innymi klasami….

Agnieszka Bodnar

 Skip to content