Sp1

Biegacze przełajowi rywalizowali w Mistrzostwach Powiatu

no images were found

27 marca odbyły się Mistrzostwa Powiatu Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Indywidualnych Biegach Przełajowych Dziewcząt i Chłopców. Nasza szkoła reprezentowana była przez piętnaścioro biegaczek i biegaczy. Zawodnicy startujący w zawodach mieli okazję „ścigać się” we wspaniałych warunkach atmosferycznych i na bardzo dobrze przygotowanej i ciekawej trasie.

Naszą szkołę reprezentowali głównie uczniowie i uczennice klas czwartych i piątych (aż 12 z 15 biegaczek i biegaczy!). Oczywiście wierzyliśmy, że uda im się zająć dobre miejsca, ale czwartkowe biegi traktowaliśmy przede wszystkim jako zbieranie kapitału i bagażu doświadczeń na przyszłe lata – w końcu przed ósemką naszych lekkoatletów jeszcze dwa lata nauki w murach naszej szkoły!

Najlepiej z wszystkich uczestników z naszej szkoły wypadł Dawid SZPAKOWSKI (15 miejsce wśród chłopców). Wśród dziewcząt na najwyższej pozycji uplasowała się koleżanka z klasy Dawida – Kinga ZBRÓG, która linię mety przekroczyła jako 21.

Niestety nikomu z naszych uczniów nie udało się awansować do Finału Wojewódzkiego (8 kwietnia w Policach), ale jak już autor wspomniał – biegi miały być przede wszystkim okazją do zdobywania doświadczenia i miejmy nadzieję, że zaowocuje to w przyszłości. Ponadto mimo zmęczenia i nie zawsze najlepszych pozycji w stawce biegnących nasi uczniowie walczyli i starali się pobiec jak najlepiej ze wszystkich sił, a to bardzo ważne, żeby potrafić pokonywać własne słabości.

Naszą szkołę reprezentowali:
Małgorzata JASIEWICZ klasa 4B
Weronika GINTER klasa 4C
Dominika OLEJNICZAK klasa 4C
Nikola OSADCA klasa 4C
Kinga ZBRÓG klasa 5C
Sara DOMAGALSKA klasa 6B
Krystian MODLIŃSKI klasa 4A
Miłosz PAŁASZEWSKI klasa 4B
Kacper KUCHARSKI klasa 4C
Oskar TARASZKIEWICZ klasa 4C
Michał ZMITROWICZ klasa 5A
Marcel BIKOWSKI klasa 5B
Dawid SZPAKOWSKI klasa 5C
Jan JANIAK klasa 6A
Michał DRZYMAŁA klasa6B

Artur WelsSkip to content