Sp1

Bezpieczny przejazd

Bezpieczny przejazd „Szlaban na ryzyko” – to kampania społeczna mająca na celu uświadomienie użytkownikom dróg oraz uczniom szkół podstawowych i gimnazjów jak wielkie znaczenie ma zachowanie ostrożności podczas pokonywania przejazdów kolejowych.

Na zaproszenie wychowawcy klasy III b pani Agnieszki Polak do świetlicy szkolnej przybyli przedstawiciele Polskich Linii Kolejowych oraz Straży Ochrony Kolei ze Szczecina. Pani Barbara Kawka w bardzo przystępny i atrakcyjny sposób przedstawiła uczniom zasady bezpiecznego zachowania przy korzystaniu z dróg przy przejazdach kolejowych i odczytywaniu znaków drogowych. Ciekawe filmy oraz prezentacje multimedialne ubogacone były ciekawymi quizami i wspólną zabawą. Natomiast Pani Edyta ze Straży Ochrony Kolei swoją postawą wzbudziła duże zainteresowanie tematem, a uczniowie z klasy III b, III e, świetlicy i kl V d chętnie uczestniczyli w dyskusji i z ogromnym zaangażowaniem odpowiadali na pytania. Nie zabrakło konkursów, w których również panie wychowawczynie wzięły udział za co nagrodzone zostały upominkami. Na koniec wykonaliśmy pamiątkowe zdjęcia, a każdy uczestnik zajęć otrzymał od naszych gości miły upominek.

Spotkanie to było tak atrakcyjne, że na pewno zaprosimy przedstawicieli PLK  i SOK ze Szczecina w najbliższym czasie, tym razem jednak dla  klas 4-6, ponieważ bezpieczeństwo naszych uczniów jest dla nas rzeczą ogromnie ważne.

                                                                                                                                             Helena Banaś

Zapraszamy do galerii zdjęć:)Skip to content