Sp1

Bezpieczne ferie – spotkanie z funkcjonariuszem policji

Dbając o bezpieczeństwo naszych uczniów w czasie ferii zimowych odbyło się spotkanie profilaktyczno – edukacyjne z panią Moniką Garbiak i panem Marcinem Felusiakiem. Funkcjonariusze przypomnieli o zagrożeniach czyhających na dzieci w trakcie ferii zimowych.

Omówili z dziećmi zasady bezpieczeństwa podczas uprawiania sportów zimowych i zabaw na świeżym powietrzu. Przestrzegali przed ślizganiem się na skutych lodem jeziorach, stawach  i rzekach, a także przed zjeżdżaniem z górek znajdujących się blisko ruchliwych ulic. Uczniowie otrzymali wskazówki jak bezpiecznie bawić się na śniegu i jak zachować się na kuligu.

Podczas prelekcji nasi goście omówili także z uczniami zjawisko cyberprzemocy. Wyjaśnili, dlaczego jest ono tak niebezpieczne – kompromitujące zdjęcia, filmiki, komentarze czy inne materiały docierają w bardzo krótkim czasie do wielu osób i nie sposób nad ich rozpowszechnianiem zapanować. Funkcjonariusze radzili, jak postąpić będąc świadkiem takiej formy przemocy oraz gdzie szukać pomocy, gdy staniemy się ofiarą agresji w sieci. Podkreślali, że cyberprzemoc jest przestępstwem, które należy zgłaszać organom ścigania.

Wizyta przedstawicieli Policji w naszej szkole z pewnością przyczyni się do wzrostu świadomości uczniów na temat niebezpieczeństw, na jakie narażone są w dzisiejszych czasach.

                                                                                                          E.Cichoń, C.Słupecka

Zapraszamy do galerii zdjęć:)Skip to content