Sp1

„Bezpieczna droga do szkoły „

Wraz z przyjściem wiosny w klasie II a zawitał pan Artur Kołodziejski z KPP w Choszcznie. Celem wizyty było przekazanie dzieciom niezbędnych informacji dotyczących bezpieczeństwa w drodze do szkoły oraz sprawdzenie posiadanej już wiedzy na ten temat. Pan Artur podczas swobodnej rozmowy z dziećmi odpowiadał na zadawane przez nie pytania udzielając im cennych wskazówek. Zadawał im również otwarte pytania pobudzając ich do rozmowy i wymiany swoich poglądów na tematy związane z bezpieczeństwem.

Nie zabrakło również niezbędnych informacji na temat bezpiecznej jazdy samochodem, konieczności zapinania pasów oraz noszenia elementów odblaskowych.W trakcie spotkania policjant podkreślił, jak ważna jest znajomość numerów alarmowych oraz zasad udzielania pierwszej pomocy, którą klasa II a poznała na innych tego typu zajęciach. Dużym zainteresowaniem cieszył się pokaz munduru pana Artura – zwłaszcza ze strony naszych chłopców. To była niezwykle pouczająca lekcja, która niewątpliwie długo utkwi w pamięci dzieci, a zdobyta wiedza zaowocuje bezpieczeństwem uczniów na drodze.

Aleksandra KurasińskaSkip to content