Sp1

Bezpieczeństwo w Sieci

Uczniowie klas młodszych  nauczyli się wiele na temat bezpieczeństwa w Internecie, a także usłyszeli o podstawowych zasadach współżycia z innymi użytkownikami – Netykiecie. Przy użyciu zasobów portalu www.sieciaki.pl dzieci dowiedziały się jak odpowiedzialnie korzystać z Sieci i zapoznały się z praktycznymi poradami na temat surfowania, a także w jaki sposób powinny reagować na niebezpieczne sytuacje. Omówiły z nauczycielem sposoby unikania lekkomyślnych zachowań,  jak również ich możliwe konsekwencje. Obejrzały zamieszczone tam filmiki, dokonały analizy postępowania przedstawionych w nich bohaterów i wzięły udział w zabawie uświadamiającej im czym jest anonimowość w Internecie i ukazującej, że nigdy nie można być pewnym czy ktoś kto jest po drugiej stronie faktycznie jest tym, za kogo się podaje. Uczniowie korzystali też z gier umieszczonych na tym portalu, między innymi poprzez kolorowanki poznali zagrożenia czyhające w Sieci.
Dzięki tym zajęciom dzieci zyskały poszerzoną wiedzę na temat Internetu i świadomość zagrożeń jakie niesie ze sobą korzystanie z niego, ale również, że jeśli będzie się z niego korzystać odpowiedzialnie, może być bardzo użytecznym narzędziem.

Danuta Pałka

Zapraszamy do galerii zdjęć:)Skip to content