Sp1

Baśnie, które zna cały świat

Słuchanie to najlepsza forma nauki języka angielskiego w wieku dziecięcym. Podczas takich zajęć uczniowie zapoznają się z intonacją języka obcego, rytmem i dźwiękami, następnie naśladują je w naturalny sposób. Poprzez baśnie oraz historyjki,  poznają i poszerzają swoje  słownictwo, ćwiczą poprawną wymowę. Uczniowie ze świetlicy szkolnej mogli uczestniczyć w takiej formie zajęć podczas spotkania z panią B.Grzejszczyk, która pracuje w naszej bibliotece, a także uczy polskiego oraz z panią P. Konieczną prowadzącą zajęcia z angielskiego w naszej szkole. W trakcie tego spotkania nauczycielki czytały baśń „Little Red Riding Hood” czyli „Czerwony Kapturek” ciekawie intonując i ubarwiając tekst przygotowanymi ilustracjami. Przeczytana bajka była pretekstem do dalszych zadań w grupach, które okazały się dla uczniów zrozumiałe, bardzo łatwe i przyjemne, ku uciesze pań prowadzących zajęcia.

Paulina Konieczna

Helena BanaśSkip to content