Bądź otwarty, bądź wśród SWOIch!

no images were found

17 maja 2013 r. uczniowie klasy V c wzięli udział w dwugodzinnej prezentacji na temat Strategii Wolnych i Otwartych Implementacji. Zajęcia prowadził przedstawiciel Fundacji Wolnego i Otwartego Oprogramowania, pan Andrzej Stefaniuk. W sposób bardzo dostępny zaprezentował uczniom programy WiOO, które są alternatywą dla powszechnie stosowanych komercyjnych oprogramowań i charakteryzują się otwartym dostępem do uruchamiania programu w dowolnym celu, kopiowania, rozpowszechniania, analizowania, wprowadzania zmian i ulepszania programów.

Jednym z celów spotkania było wzbudzenie wśród uczniów chęci programowania i tworzenia implementacji, a tym samym rozbudzenie kreatywności w pracy z nowymi technologiami. Krótkie zajęcia warsztatowe – tworzenie własnej gry i pokaz prostej implementacji mechatronicznej – cieszyły się wielkim zainteresowaniem dzieci. Każdy uczestnik zajęć został obdarowany gadżetami takimi jak: smycze, plakietki i długopisy. Spotkanie przebiegało w  miłej atmosferze a uczniowie byli bardzo aktywni.