Sp1

B jak bajka B jak baśń

Klasa Ib przy pomocy metody aktywnego uczenia się „Storyline” wyruszyła w magiczną podróż, dzięki której pokonała złego Czarnoksiężnika Kadabrę i pomogła wrócić bohaterom bajek i baśni do swoich domów. Dobra Wróżka z krainy fantazji przesyłała Dzieciom listy ze wskazówkami w jaki sposób mogą pokonać złego Czarnoksiężnika…
Odwiedziła nas Pani z biblioteki szkolnej, która przyniosła i przeczytała pierwszy z listów, który rozpoczął magiczną przygodę. Dzieci poskładały bajkowe puzzle uwalniając bohaterów z poplątanych bajek i pomagając im wrócić do swoich domów. Poznały wiele Baśni, przynosiły swoje ukochane książki, o których opowiadały przyjaciołom. Zgodnie stwierdziły, że czytanie jest i będzie dla nich niebywale wartościowe. Sześciolaty są właściwie na początku drogi do zdobycia umiejętności płynnego czytania jednak wszystkie przygody niebywale je absorbują i ciągle chcą poznawać nowych bohaterów.

Czarodziej Kadabra wyznaczył Dzieciom wiele ciekawych zadań. Musiały tańcem motyli uratować Calineczkę, odbyć śnieżną bitwę żeby Królowa Śniegu mogła uwolnić biednego Kaja, opanować pisanie literki B jak baśnie żeby dostać kolejne zadanie, aż wreszcie odwiedzić Bibliotekę Miejską która stała się dla nas miejscem niebywale przyjaznym.

W całym bajkowym zamieszaniu nie zapomnieliśmy o dokarmianiu naszych ptasich przyjaciół, którym ciężko jest przetrwać gdy nasz świat okrywa biała kołderka ze śniegu. Dzieci zaspokoiły także ciekawość i za pomocą prostego doświadczenia upewniły się czy śnieg na pewno jest tak czysty na jaki wygląda i dlaczego właściwie z całego słoika białego puchu robi się tak niewiele wody.

                                                                                                                             Agnieszka BodnarSkip to content