Sp1

Antarktyka – kraina lodu, morza i wiatru

Czy wiesz, gdzie dokładnie znajduje się Antarktyda? Dlaczego jest tam aż tak zimno? Jakie tajemnice kryje w sobie lądolód Antarktydy? Które zwierzęta są na tyle odważne, żeby tam mieszkać? Jak to się stało, że terytorium Antarktyki nie należy do żadnego państwa?

Na te i inne jeszcze pytania usłyszeliśmy odpowiedź podczas lekcji online w której 2 marca 2016 roku uczestniczyły dzieci ze świetlicy szkolnej. Niesamowite wrażenie podczas spotkania na żywo sprawiało to, iż mieliśmy bezpośrednie połączenie z Polską Stacją Antarktyczną im. Henryka Arctowskiego. Piękne, ciekawe zdjęcia oraz odpowiedzi i bezpośrednie komentarze prowadzącej zajęcia nadały wesoły klimat zajęć pomimo chłodu wiejącego z Antarktydy. Pełni wrażeń czekamy na następne spotkanie za tydzień.

                       Helena BanaśSkip to content