Sp1

Andrzejkowy wieczór wróżb i zabaw

Zgodnie z wielowiekową tradycją (pierwsza znana wzmianka o wróżbach andrzejkowych pojawiła się w 1555r. ) 27 listopada w naszej szkole odbył się wieczór wróżb i zabaw. Uczniowie klas IV-VI uczestniczyli w andrzejkowej dyskotece. Zabawę przy muzyce, zgodnie z odwieczną cechą ludzkości dążenia do poznania rzeczy nieznanych, uatrakcyjniały wróżby i przepowiednie, które miały pozwolić uczniom poznać bliższą i dalszą przyszłość. Ten jedyny wieczór w roku ma prawdopodobnie „magiczną” moc, więc rośnie szansa na spełnienie przepowiedni. Uczestnicy zabawy mieli możliwość poznać swoją przyszłość ukrytą w cukierkach, kolorach, kwiatach oraz imionach. Sądząc po humorach, jakie dopisywały naszym uczniom należy przypuszczać, że czeka ich radosna przyszłość, czego życzą organizatorzy zabawy.

Opiekunowie SU;

Beata Rygucka

Małgorzata WalendzikSkip to content