Sp1

Aktywny wypoczynek If

„A gimnastyka dobra sprawa, dla nas wszystkich to zabawa”- słowami tej radosnej piosenki klasa If rozpoczęła zajęcia dotyczące aktywnego spędzania czasu wolnego. Mali sportowcy świetnie przygotowywali się do magicznej wyprawy „od morza, aż do Tatr”. Mając do dyspozycji wiele przedmiotów, potrafili bezbłędnie wybrać te, które są niezbędne podczas każdej podróży. Pakując do plecaka między innymi wodę, jedzenie, plastry, wodę utlenioną, maść na stłuczenia, mapę i kurtkę przeciwdeszczową oraz podając numer alarmowy zdali egzamin młodego podróżnika i żadna wyprawa im nie straszna. Na koniec zajęć wybraliśmy się w poszukiwaniu „wynalazku kołowego”, którym był rower ukryty na boisku szkolnym. Dzieci ciekawie wypowiadały się na temat budowy roweru, niezbędnych rzeczy podczas podróży rowerowych- kask, kamizelka odblaskowa, a także wspólnych wypraw z rodzicami. Poruszyliśmy również naszą wyobraźnię, wymyślając zabawne historie na temat „ co by było, gdyby koła nie było”.

Katarzyna SzczerbaSkip to content