Sp1

Akcja profilaktyczna ,,Błękitny Patrol”

11 lutego 2015 r. uczniowie klas piątych wzięli  udział w akcji mającej na celu naukę udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz ratownictwa wodnego. Akcja została zorganizowana przez Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe w Choszcznie oraz Szkołę Podstawową Nr 1.

Uczniowie podczas zajęć edukacyjnych prowadzonych przez ratowników z Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego  poznali  podstawowe zabiegi resuscytacyjne (reanimacyjne). Dowiedzieli się też, że niezwłocznie udzielona pomoc zwiększa szansę na przeżycie poszkodowanego nawet dwukrotnie.  Następnie uczniowie obejrzeli krótki film przedstawiający niebezpieczne zachowania nad wodą, a także poznali zasady bezpiecznego wypoczynku zarówno nad akwenami otwartymi, jak i na basenie. Udzielali również pomocy poszkodowanym w specjalnie zainscenizowanych sytuacjach.  Za uczestnictwo w akcji profilaktycznej ,,Błękitny Patrol”, każdy uczeń otrzymał dyplom. Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem uczniów.

Iwona CedroSkip to content