Sp1

„Adoptuj statek” – Ahoj przygodo!

Już wiele tygodni działań za nami. Adoptowany przez Świetliki statek Immanuel Schulte pokonał tysiące mil morskich. Dzieci otrzymały piękny prezent od  firmy BSM i  pomysłodawcy projektu w  Polsce pana kapitana Jakuba Szymańskiego. Jest to mapa świata. Wisi na ścianie w naszej świetlicy. Uczniowie z chęcią podchodzą i korzystają z cennego podarunku. Śledzą na bieżąco trasę Immanuela. Podczas morskich wojaży na statku zmienił się kapitan. Nasz kapitan Rafał udał się na urlop. Obowiązki oraz kontynuację  projektu przejął pan kapitan Romans z Litwy. Teraz piszemy wiadomości e- mail w języku rosyjskim. W tłumaczeniach pomagają nasi uczniowie Diana i Oleksandr Yakovenko. Odpowiedzi otrzymujemy w języku angielskim. Świetliki przy niewielkiej pomocy nauczyciela dają sobie świetnie radę z tłumaczeniem.

Niedługo kolejne relacje z naszych działań na morzach i oceanach.

K. Wodnicka – SałacińskaSkip to content