70 lat Szkoły Podstawowej Nr 1 w Choszcznie

Jubileusz szkoły jest okazją do wspomnień, które choć minione zawsze pozostają w pamięci.

Drodzy Absolwenci Jedynki!

W związku z przypadającymi w 2015 roku obchodami 70 – lecia Szkoły Podstawowej Nr 1 w Choszcznie pragniemy stworzyć FOTOKRONIKĘ naszej szkoły. Elektroniczna i tradycyjna wersja archiwum fotograficznego będzie wspaniałym upamiętnieniem osób i wydarzeń związanych z historią Jedynki. W tym celu zwracamy się do wszystkich Państwa, którzy posiadają fotografie, wycinki z gazet przedstawiające dzieje naszej szkoły o udostępnienie ich w celu digitalizacji. Osoby, które zechcą współtworzyć FOTOKRONIKĘ proszone są o przesyłanie zdjęć oraz innych materiałów do 30 maja 2015 r.:
• za pośrednictwem poczty tradycyjnej na adres szkoły – ul. Obr. Westerplatte 1 a, 73-200 Choszczno
• zeskanowanych zdjęć oraz innych materiałów na adres e-meil – fotokronika@choszczno.edu.pl
Istnieje możliwość dostarczenia ich osobiście do sekretariatu szkoły – w dni nauki szkolnej w godz. 8.00-16.00.
Zwracamy się do Was, Drodzy Absolwenci z prośbą o odszukanie tych jakże cennych materiałów i ich udostępnienie nam, współorganizatorom obchodów 70-lecia Jedynki. Prosimy również o opatrzenie ich krótką informacją – np. jakiego wydarzenia z życia szkoły dotyczy oraz określenie ram czasowych.
Wykorzystane dokumenty po stworzeniu FOTOKRONIKI zostaną Państwu zwrócone.

Zapraszamy do tworzenia archiwum fotograficznego, które będzie wspaniałą lekcja historii nie tylko dla uczniów naszej szkoły.

Beata Rygucka, Małgorzata Walendzik, Krzysztof Nowak