Sp1

3e i 3f w Marianowie

” Mało nas, mało nas do pieczenia chleba…”- ​​​​​​ 3e i 3f w Marianowie
 
W ubiegłym tygodniu uczniowie klasy 3e oraz 3f  wraz z wychowawczyniami pojechali na warsztaty cukierniczo-piekarnicze do Domu Chleba w Marianowie.  Wycieczka świetnie wpisała się w omawianą tematykę na zajęciach.

Na ostatnich lekcjach uczyliśmy się o rodzajach zbóż, etapach powstawania chleba, rodzajach pieczywa – wycieczka okazała się więc wspaniałą okazją do wykazania się zdobytą wiedzą w praktyce.
 
Podczas warsztatów zapoznawaliśmy się z walorami  odżywczymi mąki mielonej żarnami w pieczywie. Prowadzące zajęcia zaprezentowały nam także jak wygląda przemiał ziaren żarnami. Każdy uczestnik warsztatów wyrabiał z przygotowanych wcześniej ciast podpłomyki, różnego rodzaju ciasteczka, drożdżówki, a nawet mini chlebek. Wypieczone przez nas produkty zabieraliśmy do domu, ale już podczas warsztatów każdy mógł skosztować własnoręcznie zrobionych ciastek.
 
Dla naszych rodziców kupowaliśmy świeże bochenki pysznego chleba na zakwasie. Na terenie Gospodarstwa mieliśmy też czas na zabawę. Atrakcją wycieczki była także przejażdżka pojazdem spacerowym nad piękne jezioro.Zwieńczeniem warsztatów był wspólny poczęstunek pizzą.
 
Pachniało, smakowało, polecamy taką wycieczkę wszystkim 🙂

 

Natalia Pencak
Daria Zielińska


Skip to content