Sp1

3 miejsce dziewcząt w Mistrzostwach Powiatu w Piłce Nożnej!!!

Na fali rosnącej popularności kobiecej piłki udany występ zanotowała żeńska reprezentacja naszej szkoły w Mistrzostwach Powiatu Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Mini Piłce Nożnej .

W upalną środę 30 kwietnia w Bierzwniku nasze dziewczęta wywalczyły 3 miejsce prezentując się bardzo efektownie i walcząc z równie wielkim zapałem, jak topowe klubowe drużyny europejskie!

Na starcie turnieju rozegranego na stadionie, na którym na co dzień swoje mecze rozgrywa „Orzeł” Bierzwnik stawiło się osiem drużyn, co bardzo zaskoczyło, a jednocześnie ucieszyło organizatorów zawodów, nie spodziewających się tak dużej frekwencji. Mogliśmy więc w akcji oglądać reprezentacje szkół z następujących miejscowości: Bierzwnik, Korytowo,Łasko, Recz, Sławęcin, Suliszewo, Zieleniewo oraz Choszczno, które reprezentowane było przez naszą „JEDYNKĘ”.

Po dotarciu wszystkich ekip na miejsce nastąpiła ceremonia losowania. Los przydzielił naszą reprezentację do grupy „B”, w której znalazły się również SP 1 Suliszewo, SP Zieleniewo i SP Bierzwnik. Do grupy „A” trafiły więc: SP Korytowo, SP Łasko, SP Recz i SP Sławęcin.

Naszym pierwszym rywalem była reprezentacja szkoły z Zieleniewa. Nasze dziewczęta zaczęły z wielkim animuszem i raz po raz niepokoiły bramkarkę przeciwniczek. Swoich sił w pokonaniu golkpiperki z Zieleniewa próbowały Martyna GRABARCZYK, Klaudia KAŁUŻA, Julia ZAREMBA i Kinga ZBRÓG, ale ich strzały były albo minimalnie niecelne, albo skutecznie broniła zawodniczka rywalek. Cała połowa to nasza dominacja, jednak to rywalki zdobyły gola jako pierwsze. Kiedy nasze dziewczęta zajmowały się atakowaniem bramki rywalek, te wyprowadziły kontrę i oddając jeden strzał (przy naszych 12) w pierwszej połowie wyszły na prowadzenie. Strzegąca naszej bramki Kinga KARBOWSKA nie miała żadnych szans w pojedynku z napastniczką. Do przerwy 0:1. Po naradzie w przerwie służącej przede wszystkim poprawie koncentracji naszych zawodniczek i „wyregulowaniu celowników” na drugą połowę dziewczęta wyszły zmotywowane i z wiarą, że losy meczu da się jeszcze odwrócić! Znów zaczęło od naszych nieprzerwanych ataków popartych jednak wzmożoną czujnością w obronie. Znów próbowały zaskoczyć bramkarkę rywalek Martyna, Klaudia, Julka i Kinga, ale piłka jakby nie chciała naszych zawodniczek słuchać i nie znajdowała drogi do bramki. W końcu jednak udało się – Udaną akcję naszej drużyny wykończyła pięknym strzałem Martyna GRABARCZYK i wyrównała stan rywalizacji na 1:1! Po wyrównaniu nasze dziewczęta w dalszym ciągu atakowały, jednak próby strzałów kończyły się jak przed zdobyciem bramki… Po zaciętym boju i gwizdku pana sędziego kończącym mecz ostatecznym wynikiem był remis, który każdej z drużyn dał po jednym punkcie. Dziewczęta czuły lekki niedosyt, ale ostatecznie zaakceptowały wynik i okazały zadowolenie z tego, że nie poddały się i o dobry rezultat walczyły do końca.

no images were found

Po 20 minutach przerwy przyszło nam się mierzyć z drużyną gospodarzy turnieju – SP Bierzwnik, która w swoim pierwszym meczu zanotowała zwycięstwo z SP 1 Suliszewo 1:0. Mecz miał więc dla nas szczególne znaczenie, gdyż porażka mogła przekreślić nasze marzenia o grze o miejsca medalowe. Podobnie jak w pierwszym meczu nasze zawodniczki rozpoczęły od falowych ataków na bramkę bierzwniczanek, tym razem jednak zachowywały dużą koncentrację w poczynaniach obronnych bardzo poważnie ograniczając ofensywne ruchy naszych rywalek. Pierwszy groźny strzał w kierunku bramki naszych przeciwniczek oddała Julka ZAREMBA, jednak piłka nie zatrzepotała w siatce. Potem w pierwszej połowie próbowały jeszcze Małgosia JASIEWICZ, Martyna GRABARCZYK, Klaudia KAŁUŻA i Kinga ZBRÓG, ale wciąż na tablicy wyników widniał bezbramkowy remis, który utrzymał się do przerwy. Z pierwszej połowy podkreślić należy bardzo dobrą postawę naszej formacji defensywnej, w której Kinga KARBOWSKA (bramka), Małgosia JASIEWICZ i Martyna SŁAWIŃSKA skutecznie powstrzymywały rywalki i nie pozwalały im rozwinąć skrzydeł i zagrozić naszej bramce. Po podpowiedziach trenera i wymianie zdań dziewczęta wyszły na drugą połowę z chęcią zagrania nie gorzej niż w pierwszej. I to im się udało! Wciąż trwałą nasza nawałnica na bramkę rywalek, których obrona broniła się dzielnie i momentami rozpaczliwie. Jednak około 4 minuty drugiej części gry obrona SP Bierzwnik załamała się, a trafienie dla naszej drużyny zanotowała Martyna GRABARCZYK! Dziewczęta wyszły na prowadzenie 1:0, którego nie oddały już do końca meczu. W drużynie nastąpiło kilka korekt, na polu gry pojawiły się Ola GUZOWSKA, Kornelia KURPIŃSKA, Zuzia KOMOREK i Ania FIŁKA, które kontynuowały dobrą grę naszej drużyny. Końcowy wynik meczu 1:0 dawał nam trzy punkty i awans na pierwsze miejsce w tabeli grupy „B” (w międzyczasie SP 1 Suliszewo pokonało 2:0 SP Zieleniewo)!

Ostatnia kolejka miała zadecydować o ostatecznym układzie sił w naszej grupie. Ostatnia kolejka była bardzo ciekawa i niewiele różniła się od pierwszej – tak jak przed rozpoczęciem zmagań – każda z drużyn miała szansę awansować do półfinałów!

Naszym ostatnim grupowym rywalem była SP 1 Suliszewo, która złapała oddech i zachowała szansę na awans do półfinałów dzięki zwycięstwu 2:0 nad SP Zieleniewo. Nasze dziewczęta trochę się tego meczu obawiały (przecież zanotowały remis z SP Zieleniewo rozbitą przez rywalki, z którymi miały się teraz mierzyć), jednak postanowiły walczyć do ostatnich sił i awansować z grupy. Mecz był bardzo ładnym widowiskiem dla koneserów piłki nożnej. Ciekawe akcje z obu stron, bardzo duża ilość strzałów i sytuacji podbramkowych, z których zarówno bramkarka SP 1 Suliszewo jak i nasza Kinga KARBOWSKA pokazywały kunszt bramkarskiego rzemiosła i wychodziły obronną ręką! Groźniejsze wydawały się akcje suliszewianek, które dwukrotnie miały rzut wolny w odległości około 10 metrów od naszej bramki. Jednak Kinga i wtedy nie dawała się zaskoczyć broniąc pewnie i skutecznie i dając pozostałym naszym zawodniczkom wiarę, że ten mecz można rozstrzygnąć na swoją korzyść. Dziewczęta uwierzyły i nasze ataki wyglądały coraz groźniej. Nasze piłkarki oddawały więcej strzałów (Kinga ZBRÓG, Martyna SŁAWIŃSKA, Julka ZAREMBA i Klaudia KAŁUŻA) i były one coraz bliższe powodzenia. Do przerwy jednak utrzymywał się remis 0:0. Po przerwie nasza drużyna starała się utrzymać tempo z końcówki pierwszej połowy i znów nękała bramkarkę rywalek groźnymi strzałami. Jednak suliszewska bramka była jak zaczarowana i piłka w żaden sposób nie chciała do niej wpaść. W końcu po szybkiej akcji i dynamicznym wejściu w pole karne Klaudia KAŁUŻA zdobyła upragnionego gola! 1:0 – wynik marzenie, dający nam bez względu na rezultat potyczki pomiędzy SP Bierzwnik i SP Zieleniewo pierwsze miejsce w grupie! Na 1:0 jednak nie satysfakcjonował naszych zawodniczek i te kontynuowały swe ataki dążąc do zdobycia drugiego gola. Wkrótce i to się spełniło. Szczęśliwą zdobywczynią bramki była Martyna GRABARCZYK, która zanotowała swoje trzecie trafienie w trzecim meczu. Gol Martyny ustalił wynik spotkania. 2:0 i pierwsze miejsce w grupie!

W półfinale przyszło nam się mierzyć z SP Recz, które w grupie „A” zajęły drugie miejsce. Zespół z Recza zaczął turniej od porażki z SP Łasko 1:2, jednak potem odnotował dwa zwycięstwa nad SP Sławęcin i SP Korytowo i widać było, że z meczu na mecz jest coraz bardziej rozpędzony. Mecz był bardzo zacięty, sytuacji podbramkowych było sporo, jednak do przerwy żadnej z drużyn nie udało się pokonać bramkarek przeciwników. Najdogodniejszą sytuację do zdobycia gola miała Martyna GRABARCZYK, która minęła się z piłką w polu karnym po dokładnym wrzucie piłki zza linii bocznej przez Klaudię KAŁUŻĘ. Po przerwie znów co chwilę „kotłowało się” raz pod jedną raz pod drugą bramką. Bardzo dobrze broniła Kinga KARBOWSKA, pozostałe zawodniczki również spisywały się bez zarzutów, jednak około czwartej minuty nasza zawodniczka została nieprzepisowo zatrzymana za koszulkę, w wyniku czego straciła kontrolę nad piłką, która przejęta przez rywalki znalazła się w naszej siatce. 0:1… Do końca pozostawało wciąż sporo czasu, jednak nasze strzały (nie pierwszy już raz tego dnia) mijały światło bramki rywalek albo padały jej łupem. W ostatniej minucie nasza drużyna straciła gola na 0:2 co ostatecznie przekreśliło nasze szanse na występ w meczu Finałowym. Nasze zawodniczki nie kryły rozgoryczenia, jednak szybko się pozbierały i po zwyczajowym podziękowaniu i gratulacjach dla rywalek udały się na odpoczynek. SP 1 – SP Recz 0:2.

Na osłodę pozostał nam mecz o 3 miejsce, zwany również „małym finałem” lub „finałem pocieszenia”. Dziewczęta ciągle jeszcze rozpamiętujące półfinałową porażkę były przygnębione, ale po odprawie przedmeczowej wyszły na pole gry zmotywowane i z nastawieniem zaprezentowania się godnie po raz ostatni w tym turnieju. Tak się złożyło, że w walce o brązowy medal Mistrzostw ostatni mecz przyszło nam rozegrać z drużyną, z którą nasza drużyna spotkała się w swoim pierwszym meczu – SP Zieleniewo. Od pierwszego gwizdka sędziego widać było, że obie drużyny odczuwały już trudy turnieju. Pogoda dopisywała – słońce było tego dnia bardzo wysoko, a chmur na niebie próżno było szukać podobnie jak choćby odrobiny cienia wokół boiska. Nie była to wymarzona pogoda przede wszystkim przez panujący upał, ale warunki były dla wszystkich jednakowe. Mecz o 3 miejsce pokazał, że to „Jedynka” zachowała więcej sił na koniec. Poza tym nasze rywalki cały turniej rozgrywały siódemką zawodniczek, co również miało wpływ na ubytek sił (przy naszej jedenastce i możliwościach wymian zawodniczek). Akcje nie były już tak płynne, strzałów było jakby mniej ale też nasze zawodniczki „odrobiły lekcję” z pierwszego meczu i Małgosia JASIEWICZ do spółki z Julką ZAREMBĄ skutecznie uniemożliwiały zdobycie bramki zawodniczce, która pokonała Kingę KARBOWSKĄ w pierwszym meczu grupowym. Podobnie jak w większości spotkań i w tym nasze zawodniczki zdominowały swoje rywalki stwarzając groźniejsze od nich sytuacje do zdobycia gola. Ostatecznie z wielu prób drogę do bramki znalazł jeden strzał, którego autorką była niezawodna Martyna GRABARCZYK, zdobywając swoją czwartą bramkę w turnieju! Gol Martyny dał nam zwycięstwo 1:0 i trzecie miejsce w turnieju!

W finale zespół SP Recz pokonał SP Łasko (z którym przegrał w fazie grupowej 1:2…) 3:0 i zapewnił sobie prawo do reprezentowania naszego powiatu w zawodach na szczeblu regionu. Zwycięzcom składamy wielkie i serdeczne gratulacje i życzymy powodzenia w Mistrzostwach Regionu, a pozostałym drużynom gratulujemy sportowej postawy i walki „fair” oraz życzymy powodzenia w kolejnych latach!