Zasady korzystania z biblioteki szkolnej w roku 2020/2021

Zasady korzystania z biblioteki szkolnej w roku 2020/2021, w związku z pandemią koronawirusa

1. Zasady opracowano na podstawie wytycznych Biblioteki Narodowej, Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Głównego Inspektoratu Sanitarnego.
  2. W roku szkolnym biblioteka jest czynna w godzinach: 8.00-16.00, w piątek 8.00-15.00.
  3. Z biblioteki mogą korzystać wyłącznie uczniowie i pracownicy SP1, pod warunkiem, że są zdrowi, z zachowaniem zasad higieny osobistej oraz dystansu społecznego. Do biblioteki należy przychodzić w maseczce, przed wejściem zdezynfekować lub umyć ręce.
  4. W bibliotece mogą przebywać wyłącznie uczniowie z jednej strefy. Wyznacza się dni korzystania z biblioteki dla uczniów z poszczególnych stref:

• Strefa A (czerwona): poniedziałki
  • Strefa B (niebieska): wtorki
  • Strefa C (żółta): środy
  • Budynek A, klasy 1-3: czwartki
  • Budynek B, klasy 1-3: piątki
  1. Lektury szkolne będą wypożyczane po uprzednim umówieniu się z bibliotekarzem, który przygotuje książki dla wybranej klasy.
  2. W bibliotece nie ma wolnego dostępu do półek, książki podaje wyłącznie bibliotekarz,
    w wyznaczonej do tego strefie.
  3. Poleca się korzystanie z katalogu online, dostępnego na platformie Librus.
  4. Książki oddawane do biblioteki:
  • podlegają trzydniowej kwarantannie
  • są odkładane przez czytelnika na wyznaczone do tego i opisane dniem tygodnia regały
  • książek nie wolno dezynfekować płynami ani lampami uv.
  1. Podczas 7 godziny lekcyjnej pomieszczenia biblioteki są sprzątane, dezynfekowane
    i w miarę możliwości wietrzone.
  2. W bibliotece nie wolno używać telefonów komórkowych i innych urządzeń dotykowych.

B. Grzejszczyk