Europo nie możesz żyć bez Boga

Do świąt Bożego Narodzenia zostało zaledwie kilka dni i nie tylko w domu wszyscy robimy przygotowania do tak ważnego wydarzenia rodzinnego, kiedy to wspólnie zasiądziemy do stołu wigilijnego, podzielimy się opłatkiem i zjemy uroczystą kolację. Także w szkole nauczyciele i uczniowie starają się przygotować do tych tak szczególnych świąt. Atmosfera na lekcjach i  podczas przerw pokazuje, jak my wszyscy na nie wyczekujemy. To nie tylko zapach pieczonych pierników, który się unosił przez ostatnie dwa tygodnie po szkolnych korytarzach, czy śpiewy kolęd.

W dniu 21 grudnia w naszej szkole zostały przedstawione jasełka, w których czynny udział brali nasi uczniowie. Dzieci z klasy 5a, 5c, 4d i 4a bardzo starannie przygotowywały się na próbach przez miesiąc pod fachowym okiem p. Małgorzaty Walendzik, p. Krzysztofa Gapińskiego.  Dzieci bardzo dobrze nauczyły się swoich ról oraz piosenek, które zaśpiewały podczas  przedstawienia. Jasełka pt.: „Europo nie możesz żyć bez Boga” zostały przedstawione w szkolnej świetlicy dla uczniów klas 4-6.Inscenizacja nawiązywała do spotkań przywódców państw Unii Europejskiej i ukazywała ważną rolę słusznych wartości w życiu Europejczyka. Uczniowie zachwycili swoim przedstawieniem Wszyscy obecni goście nagrodzili występujących gromkimi brawami, szczególnie do gustu przypadły dwa ostatnie utwory- do śpiewu na bis dołaczyła się cała społecznosć uczniowska. Po zakończonym przedstawieniu pani dyrektor Krystyna Górecka podziękowała uczniom i opiekunom za ich serce włożone w przygotowanie przedstawienia i wszystkim obecnym złożyła życzenia. Wszyscy wprowadzeni w świateczny nastrój udali się na kolejne zajecia. Organizatorzy dziękują za pomoc tym, którzy pomogli w przygotowaniach- p.wicedyrektor Katarzynie Jarosz, p. Pawłowi Lemiesiewiczowi i p. Tatianie Skrzypiec.

Małgorzata Walendzik

Krzysztof Gapiński