Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom

W bieżącym tygodniu w naszej szkole obchodzimy Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom. Akcję prowadzą nauczycielki z biblioteki szkolnej wraz z Samorządem Uczniowskim.Uczennice, które należą do Samorządu Uczniowskiego, od początku tygodnia odwiedzają najmłodszych uczniów naszej szkoły, w tym oddział przedszkolny, by umilić im czas książką. Dziewczynki czytają książkę Krystyny Śmigielskiej pt. Tekla”.

Jest to znakomita opowieść o sześcioletniej Jagódce – rozkapryszonej dziewczynce. Kiedy rozpakowując świąteczną paczkę, znajduje w niej starą, używaną lalkę zamiast nowej, wymarzonej Barbie, wpada w złość. Wkrótce jednak przekona się, że ta z pozoru zwyczajna lalka potrafi sprawiać… „małe cudziki”. A na imię jej Tekla. Jest to mądra i wzruszająca opowieść o prawdziwej przyjaźni.

Dzieciakom bardzo podobają się przygody małej Jagody, z niecierpliwością czekają na kolejne rozdziały. Cieszy nas to bardzo, i mamy nadzieję,  że takie przedsięwzięcia podniosą wyniki czytelnictwa nie tylko w naszej szkole.

W tym roku odwiedzimy nie tylko dzieciaki z naszej szkoły, ale czterolatki z Przedszkola Słoneczna Czwórka.

Olga Taratajcio