Sp1

Zdrowo jem, więcej wiem!

Klasa II a i II b  uczestniczą w programie „Zdrowo jem, więcej wiem”  w związku z tym w ostatnich tygodniach realizowały wyznaczone działania: przeprowadzenie lekcji „Warzywa i owoce na co dzień i od święta”, zorganizowanie przedstawienia „Na straganie”. Ważnym elementem tych zajęć było uświadomienie dzieciom jakie cechy mają owoce i warzywa, jaką mają wartość odżywczą i jaką odgrywają rolę w codziennej diecie. Dnia 09.11.2016 roku uczniowie klasy II a i II b wystąpili w przedstawieniu „Na straganie” według wiersza J. Brzechwy. Bohaterami przedstawienia były przesympatyczne, kolorowe i zdrowe warzywa z wiersza. Cała inscenizacja podejmowała temat szeroko rozumianego zdrowego odżywiania. Oprawa muzyczna, pomysłowe kostiumy oraz świetna gra aktorska spowodowały, że publiczność świetnie bawiła się w czasie przedstawienia. Mali aktorzy wystąpili przed dziećmi ze świetlicy szkolnej.

Dzięki podjętym działaniom udało się nam zachęcić dzieci do codziennego jedzenia warzyw i owoców. Drugim zadaniem było opracowanie klasowych pisemek w kilkuosobowych grupach, które miały zachęcić do zrezygnowania ze słodyczy na rzecz warzyw i owoców. Kolejnym zadaniem było zorganizowanie klasowego konkursu polegającego na zebraniu 10 pomysłów na gry i zabawy na świeżym powietrzu. Pierwszy etap jesiennych potyczek już za nami od kolejnego tygodnia przystępujemy do drugiego etapu jesiennego. Zachęcamy również do korzystania ze strony internetowej „Aktywnie po  zdrowie” na stronie internetowej programu rodzice i opiekunowie znajdą wiele ciekawych artykułów na temat zdrowego odżywiania dzieci oraz ich aktywności fizycznej.

Celina Słupecka

Joanna KobylskaSkip to content