Sp1

Z wizytą w lesie

W dniu 04.10.2017r. uczniowie klasy III g uczestniczyli w wycieczce do lasu na terenie Leśnictwa Sułkowo. Dzieci miały możliwość wzbogacenia wiedzy na temat lasu i poznania życia jego mieszkańców. Naszą przewodniczką po lesie była zatrudniona w leśnictwie pani Dagmara. Na początku naszej leśnej przygody pani leśnik oprowadziła dzieci  po szkółce leśnej.  Tu dzieci zobaczyły młode roślinki, które są tam przygotowywane do zasadzenia w lesie. Następnie klasa ruszyła na ścieżkę dydaktyczną, która w tym leśnictwie ma długość dwóch kilometrów i posiada dziewięć przystanków o tematyce związanej z gospodarką i ochroną przyrody. Dzieci zobaczyły również na własne oczy piętra roślinności leśnej i mogły usystematyzować swoją wiedzę na temat rodzajów i gatunków drzew, a także nauczyły się dostrzegać różnice między nimi. Podczas naszej wędrówki po ścieżce uczniowie byli podzieleni na grupy, w których rozwiązywali pięć zadań związanych z omawianymi zagadnieniami . Emocji było co nie miara, ponieważ każda drużyna chciała wypaść jak najlepiej. Po spacerze ścieżką edukacyjną uczniowie odpoczywali przy ognisku, jedli upieczone kiełbaski i mogli zadać naszym gospodarzom różne nurtujące ich pytania związane z lasem i pracą leśnika.

Taka „ leśna lekcja” wszystkim bardzo się podobała i dzieci z niecierpliwością czekają na następne wycieczki.

Danuta Pałka

Zapraszamy do galerii zdjęć:)Skip to content