Sp1

Wyjazd do DPN Ic Id

…żadna książka nie da tego,

co ujrzenie osobliwości czy krajobrazu…”

Uczniowie z klasy I c i I d bardzo chętnie uczestniczą w zajęciach terenowych. Już dwukrotnie odwiedzili Nadleśnictwo w Mogilicy, a 19 maja wybrali się na dłuższą – 6 km ścieżkę edukacyjną Barnimie w Drawieńskim Parku Narodowym. Podczas spaceru po lesie dzieci rozpoznawały rodzaje drzew, wsłuchiwały się w śpiew zięb i rudzików, widziały zaskrońce oraz łanie. Po długim marszu był czas na odpoczynek przy ognisku. Dzieci piekły kiełbaski, a potem miały czas na wspólną zabawę.

Po zajęciach w parku pierwszoklasiści pojechali do gospodarstwa rolnego pana Buchajczyka. Gospodarz opowiedział dzieciom o swojej pracy oraz pokazał hodowane zwierzęta – krowy i byki. Dzieci widziały również maszyny wykorzystywane do dojenia krów.

Zajęcia w terenie uwrażliwiły uczniów na piękno otaczającej przyrody oraz pozwoliły poznać naturę różnymi zmysłami.

 

Tatiana Skrzypiec, Renata Sobiech

 

 Skip to content