Sp1

Wspólne kodowanie uczniów Jedynki i SP Korytowo

W środę 18 maja gościliśmy uczniów ze Szkoły Podstawowej w Korytowie, którzy wspólnie z uczniami naszej szkoły uczestniczyli pod opieką dyr. Krystyny Góreckiej oraz dyr. Agnieszki Czukiewskiej w zajęciach z kodowania w programie Scratch z zastosowaniem robotów Finch. Scratch w intuicyjny sposób umożliwia programowanie pozwalające uczniowi tworzyć własne gry, pokazy multimedialne i inne programy. Jego udział w uczeniu się nie tylko rozwija umiejętność logicznego myślenia, ale wzmacnia również motywację do dalszego zgłębiania tajników programowania. W trakcie trwania zajęć nasi „młodzi programiści” mogli sprawdzić się w roli „instruktorów kodowania”, natomiast goście z Korytowa pogłębić umiejętności związane z programowaniem z zastosowaniem robotów Finch.

Krzysztof Nowak

Zapraszamy do galerii:)Skip to content