Sp1

Warsztaty rzeźbiarskie w II a

18 października do klasy II a zawitał długo wyczekiwany gość – pan Stanisław Woźniak, artysta rzeźbiarz,  który swoją przygodę z drewnem zaczynał ponad 20 lat temu. Zajęcia rozpoczęliśmy od przypomnienia rodzajów drzew i ich gatunków. Potem po liczbie słojów liczyliśmy wiek drzewa. Dowiedzieliśmy się m. in., że najlepszym materiałem do rzeźbienia jest drewno lipowe oraz drewno niektórych drzew owocowych. Poznaliśmy  warsztat rzeźbiarza, czyli różne rodzaje dłut i noży. Pan Woźniak z wielką pasją opowiadał na czym polega praca artysty, jak powstają rzeźby, płaskorzeźby czy drzeworyty. Mogliśmy też podziwiać niektóre dzieła z bogatej kolekcji naszego gościa.

Na naszych oczach powstała jedna płaskorzeźba, którą otrzymaliśmy od pana Stanisława na pamiątkę naszego spotkania. Wiele emocji wywołał moment,  w którym dzieci same mogły spróbować swoich sił i zmierzyć się z rzeźbieniem w drewnie, co okazało się wcale nie takie proste.

Zajęcia dostarczyły nam wszystkim wiele wrażeń, rozbudziły artystycznego ducha  i z pewnością na długo pozostaną w naszej pamięci.

Brygida Gębarska

Zapraszamy do galerii zdjęć:)Skip to content