Sp1

Warsztaty poezji w MBP

W wyjątkowych warsztatach uczestniczyli dziś uczniowie klasy VI a. Wspólnie z uczniami ze Szkoły Podstawowej w Korytowie, zostaliśmy zaproszeni na spotkanie z choszczeńską poetką – Elżbietą Żukrowską, które odbyło się w filii Miejskiej Biblioteki Publicznej w Choszcznie. Gospodyniami były Panie Joasia Kościuczuk i Iza Szczyż.

Poznaliśmy warsztat pracy poety. Poetka opowiedziała nam o początkach swojej przygody z wierszami. Pani Elżbieta Żukrowska swój pierwszy wiersz (miłosny) napisała w wieku 16 lat i bardzo się jego wstydziła. Poważne pisanie zaczęło się w roku 2011 i do tej pory powstało ponad 2500 wierszy. Uczniowie byli pod wielkim wrażeniem tej liczby. Oprócz wierszy w dorobku pisarskim choszcznianki znajdują się także opowiadania i powieści. Dowiedzieliśmy się również, na co zwrócić uwagę podczas pisania oraz tego, że tak naprawdę każdy może pisać, wystarczy tak naprawdę wyobraźnia i pomysł.

Każdy z uczestników warsztatów mógł się wykazać umiejętnościami pisarskimi. Uczniowie dostali tylko 5 minut i zadanie napisania krótkiego wiersza. Początkowo stremowani, podjęli wyzwanie i usłyszeliśmy sporo wierszyków. Najaktywniejszym udało się napisać nawet dwa! Takie zajęcia bardzo się nam podobały. Spotkanie na żywo z osobą, która zajmuje się pisaniem, niewątpliwie zapamiętamy na długo. Może dziś któryś z uczniów „zaraził” się tą pasją i już nie długo odkryje w sobie talent i chęć przelania myśli na papier? Kto wie?

My zachęcamy do odwiedzenia bloga poetki i poznania Jej twórczości pt. „Myślę sobie…”.

Olga Taratajcio

Zapraszamy do galerii:)Skip to content