Sp1

W roli pracowników banku;)

Uczniowie klasy III a mieli możliwość przyjrzenia się banknotom z zupełnie nowej perspektywy. Dzięki Pani Agnieszce Glegoła – pracownikowi banku, każdy uczeń mógł osobiście sprawdzić jak działają urządzenia wykorzystywane m.in. w bankach, służące do przeliczania banknotów oraz prześwietlania i sprawdzania ich autentyczności.
Dzieci porównywały banknoty Euro oraz Złote. Odszukiwały na nich znaki ukryte, niewidzialne „gołym okiem”: znaki wodne, nitki zabezpieczające, folie metaliczne, mikrodruki na stronie przedniej, odwrotnej, znaki widoczne w promieniach UV, i inne. Uczniowie mogli wcielić się w rolę pracowników banku i sprawnie przeliczyć pieniądze (tym razem edukacyjne) przy pomocy liczarki do banknotów. Lekcja była fascynująca! Każdego ucznia zaintrygował temat pieniędzy. Z wielkim wrażeniem oglądaliśmy prezentację  największego skarbca Narodowego Banku Polskiego.

Serdecznie dziękujemy Pani Agnieszce za badawczą lekcję 

J. Kobylska

Zapraszamy do galerii zdjęć:)Skip to content