Sp1

Tropimy ludzi z pasją

„Szedł raz człowiek łąką zieloną.
Ujrzał starą lipę zwaloną.
Zabrał cztery grube konary
I zaczęły się czary- mary…”

Tak właśnie zaczęła się przygoda z rzeźbiarstwem pana Stanisława Woźniaka, który gościł w poniedziałek w klasie II c. Pan Woźniak bardzo ciekawie opowiadał na czym polega praca twórcy i jak powstają rzeźby, płaskorzeźby i drzeworyty.

Dzieci dowiedziały się, że najlepszym materiałem do rzeźbienia jest drewno lipowe, ale do pracy nadaje się również drewno orzecha, gruszy czy śliwy, które nadają wytworom piękne kolory. Uczniowie widzieli różne rodzaje i wielkości dłut jakimi pracuje artysta.

Na zakończenie gość „na oczach dzieci” wykonał rzeźbę, a uczniowie z chęcią podjęli się trudnej próby pracy dłutem. Każdy zostawił na rzeźbie symboliczny ślad. Figurka została przekazana dzieciom na pamiątkę i od poniedziałku zdobi salę.

Spotkanie z panem Woźniakiem było bardzo twórcze i dostarczyło wychowankom wielu pozytywnych wrażeń.

Tatiana SkrzypiecSkip to content