Sp1

Sztafeta chłopców – WICEMISTRZAMI POWIATU

28 września w Pełczycach na miejscowym stadionie odbyły się Mistrzostwa Powiatu Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Sztafetowych Biegach Przełajowych. W chłodne i dość wietrzne przedpołudnie nasza sztafeta chłopców sprawiła ogromną niespodziankę i spisała się na medal…

W zawodach wystartowało 8 sztafet z powiatu choszczeńskiego. Nasi chłopcy od początku plasowali się w czołówce biegu, ale już w 3 zmianie utracili medalowe miejsce. Taka sytuacja jednak nie trwała długo. Bardzo dobrze na 5 zmianie pobiegł Kacper Kutkowski, który ponownie wyprowadził naszą sztafetę na  miejsce 3. Gdy wydawało sie, że to maksimum naszych możliwości na ostatniej 10 zmianie wystartował Daniel Kalupa. To, co pokazał Daniel było niesamowite. Biegł jak natchniony, systematycznie odrabiając dystans do zawodnika SP-3 z Choszczna i w efekcie nasi chłopcy zajęli 2 miejsce. Po zakończonym biegu w naszej reprezentacji zapanowała euforia i ogromne zadowolenie z osiągniętego sukcesu. Gratulujemy!!!

Skład reprezentacji SP1:

 1. Kalupa Daniel – VI a
 2. Gapiński Mateusz – VI a
 3. Kotarski Kacper – VI b
 4. Spychaj Jonatan – VI b
 5. Trymerski Alan – VI b
 6. Pieńkowski Bartłomiej – VI c
 7. Kutkowski Kacper – VI c
 8. Przystawko Michał – V d
 9. Janzen Karol – V b
 10. Zdrojek Justyn – V a
 11. Smoczyk Jan – V b

Dorota IskierskaSkip to content