Sp1

Święto Pieczonego Ziemniaka

30 września 2014r. odbyła się w warunkach terenowych (plac przy kościele Świętej Królowej Jadwigi), jak na ziemniaka przystało uroczystość klas I, II i III pod nazwą „Święto Pieczonego Ziemniaka”.

Uczniowie mieli możliwość poznać wszystkie tajniki wielce szacownego głównego bohatera imprezy – ziemniaka oraz jego owocowo – warzywnych przyjaciół. Ten światowej sławy przysmak odkrył przed nami swoją historyczną przeszłość, zabłysnął pomysłowością i różnorodnością wykorzystania go na wiele sposobów: literacki – w zagadkach, plastyczny – w cudakach – kartoflakach

, kulinarny – w przepisach i potrawach oraz sprawnościowy w łamigłówkach i quizach. Świąteczno – zabawowy dzień pod bacznym okiem Pani Jesieni połączyliśmy z akcją „Sprzątania Świata”, degustacją pieczonych kiełbasek. Każdy znalazł dla siebie jakąś atrakcję. Miło spędzony czas na długo pozostanie nam w pamięci mimo, że zakłócił go nam jesienny deszcz.

A. Woźniak, R. WyszyńskaSkip to content