Sp1

Rok Moniuszki w choszczeńskiej JEDYNCE

Prząśniczka w nowej aranżacji na Rok Moniuszki w choszczeńskiej JEDYNCE. W Choszcznie powstaje nowoczesna wersja pieśni „Prząśniczka” w wykonaniu wokalistów ze Szkoły Podstawowej Nr 1, a wraz z nią teledysk, w którym wezmą udział wszyscy uczniowie i nauczyciele szkoły – łącznie ponad 700 osób. Nagrania do teledysku, w formie koncertu, będą miały miejsce w centrum miasta i będą okazją, by zarówno uczniom, jak i mieszkańcom Choszczna przypomnieć twórczość Stanisława Moniuszki.

Premiera utworu zaplanowana jest na 5 maja, dzień urodzin Stanisława Moniuszki, tego samego dnia zaczną się też zdjęcia do teledysku, który ukaże się 25 maja. W nagraniach uczestniczyć będą też zespoły z Choszczeńskiego Domu Kultury – Mała Kapela oraz Zespół Pieśni i Tańca Stobniczanie.

Pomysłodawcą i realizatorem projektu jest nauczyciel bibliotekarz ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Choszcznie Barbara Grzejszczyk, a kierownikiem muzycznym – absolwent szczecińskiej Akademii Sztuki, Paweł Lemiesiewicz. Teledysk nagra profesjonalna firma „Nawrotka TV” z Krakowa (teledyski m.in. znanego z telewizji zespołu „Chór bez Batuty”). W realizację projektu zaangażowali się przyjaciele szkoły i Stowarzyszenie Jedynka działające przy szkole.

Mamy nadzieję, że odświeżona aranżacja spodoba się młodzieży i sprawi, że „Prząśniczka” XXI wieku będzie tak lubiana i chętnie śpiewana, jak ta z wieku XIX.

Miejsce: Choszczno
Wydarzenie: Nagranie nowoczesnej wersji i teledysku utworu „Prząśniczka”
Gospodarz projektu: Szkoła Podstawowa nr 1 im. Wojska Polskiego w Choszcznie
Termin 5-25 maja 2019 r.Skip to content