Sp1

Przyrodnicy z I d

8.10.2015r. klasa I d wcieliła się w rolę przyrodników i udała  się na zajęcia przyrodnicze w teren. Uzbrojeni w lupy, szkła powiększające oraz lornetki obserwowali przyrodę. Celem owej wyprawy była obserwacja zmian zachodzących w przyrodzie jesienią, rozpoznawanie drzew, a także zbieranie materiałów przyrodniczych – darów jesieni, które  posłużyły później do przepięknych prac plastycznych.

Uczniowie poznawali przyrodę za pomocą  zmysłów:  węchu, dotyku i wzroku. Dzieci badały korę drzew dotykając jej za pomocą własnych dłoni oraz prowadziły doświadczenia związane z wydawaniem dźwięków  przez szeleszczące  liście.

Wykorzystanie walorów okolicznych parków przyczyniło się do pogłębienia wiedzy o tematyce przyrodniczej, a w opinii naszych pierwszaków wyprawa była niezwykle interesująca.

E. CichońSkip to content