Sp1

Odwiedziny strażaków w I d

Współpraca Szkoły z instytucjami takimi jak Komenda Powiatowa Policji bądź Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej jest potrzebna i niesie za sobą różne walory edukacyjne dla uczniów. Nasi choszczeńscy strażacy nie tylko pomagają w przeprowadzaniu próbnej ewakuacji budynku, ale chętnie dzielą się z uczniami niezwykle ważną wiedzą i doświadczeniami ze swej codziennej pracy. Dziś strażacy złożyli wizytę w klasie 1 d. Ważną prelekcję dotyczącą podstawowej ochrony przeciwpożarowej, zabezpieczenia się w domach czujkami oraz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej uczniom 1 d przeprowadzili pracownicy Straży Pożarnej, pod kierownictwem Starszego Aspiranta – dowódcy zmiany pana Roberta S. – taty uczennicy Niny.

Strażacy nie tylko przypomnieli nam numery telefonów alarmowych i zasady zachowania się w różnych sytuacjach, również przeprowadzili szybki kurs pierwszej pomocy. Zaznajomili pierwszoklasistów z resuscytacją krążeniowo –  oddechową oraz pokazali w praktyce jak ułożyć poszkodowanych w pozycji bocznej ustalonej. Wizyta strażaków bardzo się uczniom podobała, w maju skorzystamy z zaproszenia do zwiedzania Komendy.

N. Pencak

Zapraszamy do galerii zdjęć:)Skip to content