Sp1

Obchody Tygodnia Ekologicznego

W dniach 20-24 kwietnia 2015 r., zgodnie z przyjętą w naszej szkole tradycją, odbył się Tydzień Ekologiczny. Tegoroczne obchody odbywały się pod hasłem „Piękna jest nasza Ziemia”. Uczniowie mieli do wykonania różne zadania. Na lekcjach odbyło się szereg wycieczek, podczas których młodzi ekolodzy zamieniali się w uważnych obserwatorów przyrody. Uczniowie klas V i VI tworzyli dokumentację zdjęciową roślin i zwierząt występujących w okolicach szkoły.

Młodsze dzieci wyszukiwały znajdujących się w naszym mieście pomników przyrody oraz obserwowały wiosenne prace na działce.

We wtorkowy, słoneczny dzień odbył się ekologiczny happening uczniów klas I – III. Jego uczestnicy przygotowali plakaty o tematyce związanej z ochroną przyrody, transparenty z hasłami oraz zielone i niebieskie balony. Happening polegał na przemarszu kolorowego orszaku ulicami miasta w celu propagowania działań proekologicznych. Hasła ekologiczne ułożone przez uczniów wzbudziły duże zainteresowanie mieszkańców Choszczna. W środę wszyscy uczniowie i nauczyciele uczcili Święto Ziemi ubierając się na zielono.

W ramach Tygodnia Ekologicznego odbyła się również zbiórka karmy dla zwierząt ze schroniska. Dziękujemy wszystkim przyjaciołom zwierząt, którzy włączyli się do akcji.

Barbara Szewczyk, Beata WojtasSkip to content