Sp1

Mieszkańcy drzew …

Dnia 21 października klasa II a uczestniczyła w zajęciach zorganizowanych w Bibliotece Miejskiej w Choszcznie. Tematem przewodnim pierwszej części była jesień. Dzieci z ciekawością wysłuchały opowiadań Marii Kownackiej o „Złotej jesieni”, które były sfinalizowaniem zebranych dotąd wiadomości na zajęciach lekcyjnych w szkole.
Nie zabrakło opowiadań o chomiku, który jak prawdziwy gospodarz gromadzi zapasy na zimę, a także o wiewiórce, która z kolei zakopuje to tu, to tam znalezione orzechy i żołędzie jak i o ptakach, odlatujących do ciepłych krajów, by z powrotem powrócić do nas już wiosną.

Z kolei druga część poświęcona została pracy w grupie. Grupa I miała za zadanie zbudować od podstaw dom, natomiast grupa II – drzewo. Każda z grup wyłoniła swoich przedstawicieli, którzy z rozsypanych obrazków musieli odszukać elementy potrzebne do zbudowania swoich „domów”.

Obie grupy po ułożeniu obrazków i naklejeniu na papierze miały za zadanie porównania ich ze sobą. Klasa jednogłośnie oznajmiła, iż drzewo oraz dom mieszkalny są bardzo podobne do siebie. Poczynając od fundamentów i korzeni kończąc na dachu i koronie.

Zatem dla dzieci stało się jasne, iż drzewo podobne jest do domu, ponieważ mieszkają w nim zwierzęta i ptaki, jak w domu mieszkalnym ludzie.

Zajęcia te były bardzo pouczające dla dzieci i dostarczyło im wielu pozytywnych wrażeń.

Aleksandra Kurasińska.Skip to content