Sp1

Matematyczne andrzejki

Zabawa, a zarazem nauka są  drzwiami do naszego „jutra”. Dnia 27 listopada wraz z uczniami klas VII poprzez matematyczną zabawę próbowaliśmy uchylić rąbka zasłony spowijającej przyszłość. Spoglądając z przymrużeniem oka na magiczne właściwości liczb i innych talizmanów, które potrafi kryć matematyka, wykorzystaliśmy  naturalną ciekawość uczniów do poznania tego, co nieprzeniknione.

Uczniowie rozwiązując nieskomplikowane zadania matematyczne mieli możliwość poznać między innymi: swoją szczęśliwą liczbę, magię imienia, pechowy dzień tygodnia, moc życiowej liczby. Ćwiczyli tym samym biegłość rachunkową i utrwalali pojęcia matematyczne, jednocześnie rywalizując ze sobą pod  jurorskim okiem pani dyrektor Agnieszki Czukiewskiej, pań wicedyrektor Katarzyny Fabjanowskiej i Magdaleny Kieli, przewodniczącej RR Adrianny  Steczyszyn oraz nauczycielki matematyki Małgorzaty Andrzejewskiej.

Ostatecznie pierwsze miejsce zajęli przedstawiciele klasy VII B – Antonina Mężykowska i Hanna Jakubowska. Drugie miejsce zajął Filip Tomaszczuk, także z klasy VII B.

Andrzejkową imprezę przygotowała Magdalena Bajbuła we współpracy z uczniami klasy VIII B: Niną Kondelą, Otylią Piechowiak, Maciejem Kobierzewskim, Janem Wiewiórkowskim, Oskarem Bajbuła.

M. Bajbuła

Zapraszamy do galerii zdjęć 🙂Skip to content