Sp1

Koszykarze z „Jedynki” Mistrzami Powiatu!!!

no images were found

Po raz kolejny mury naszej szkoły, a dokładnie sali gimnastycznej były świadkami zmagań koszykarskich o tytuł Mistrza Powiatu Igrzysk Młodzieży Szkolnej w kategorii Chłopców.

Do zawodów stanęły cztery reprezentacje z czterech szkół: SP 1 Suliszewo, SP Krzęcin, SP 3 Choszczno i nasza „Jedynka”. Zawody przebiegły sprawnie, mecze były zacięte, nie brakowało emocji i efektownych zagrań zawodników, bardzo rzadko mylili się sędziowie, a zwycięzcami zostali – o czym tym przyjemniej jest pisać – koszykarze z SP 1 CHOSZCZNO!!!

no images were found

Meczem inaugurującym zmagania koszykarskie był pojedynek SP 3 z SP 1 Suliszewo. Nasi sąsiedzi okazali się nie do zatrzymania dla zawodników z Suliszewa i ostatecznie mecz zakończył się ich zwycięstwem 40:13. Duża przewaga punktowa nie oddaje jednak przebiegu gry – koszykarze z „Trójki” wykazali się bardzo dużą skutecznością i szybciej niż ich rywale opanowali nerwy. Reprezentanci SP 1 Suliszewo konstruowali bardzo składne akcje, których nie potrafili jednak skutecznie udokumentować punktami. Najskuteczniejszym zawodnikiem tego meczu był Bartek SZYSZ z SP 3, który zdobył 12 punktów.

no images were found

Aby ujrzeć w akcji naszą reprezentację musieliśmy uzbroić się w cierpliwość i czekać do meczu numer dwa zawodów. Wtedy to naprzeciw SP 1 Choszczno stanęli zawodnicy SP Krzęcin, którzy po dwóch latach przerwy znów wzięli udział w Mistrzostwach. Mecz był od początku bardzo nerwowy z obu stron. Drużyny rozgrywały akcje, rzucały w stronę kosza, jednak piłka nie chciała wpaść. Przebieg pierwszej kwarty oddaje jej wynik: 1:0 dla SP 1… Jedyny punkt zdobył w tej części gry z linii rzutów wolnych Julian KĘDYS. Po przerwie wyglądało to lepiej – niewiele lepiej, ale lepiej… Tę część gry rozpoczęliśmy również od celnego rzutu wolnego Michała DRZYMAŁY (łącznie 3 punkty w tej kwarcie), a swoje dwa „oczka” dorzucił jeszcze Bartek KŁODAWSKI i po połowie prowadziliśmy 6:0. Najlepszą w naszym wykonaniu była kwarta trzecia, w której dwukrotnie trafiał Dominik KASZUBOWICZ (cztery punkty), a po jednym trafieniu dołożyli Damian SONDAJ i Julian KĘDYS. Można powiedzieć, że skuteczność naszej drużyny „nie powalała na kolana”, ale za to w obronie graliśmy wybornie – pierwsze punkty straciliśmy dopiero w ostatniej części gry – POZWOLILIŚMY RYWALOM NA ODDANIE TYLKO JEDNEGO CELNEGO RZUTU Z GRY! Cztery punkty dorzucił Bartek KŁODAWSKI i mecz zakończył się naszym zwycięstwem 18:2.

no images were found

Swój drugi mecz graliśmy bez chwili wytchnienia, był to bowiem mecz nr 3 Mistrzostw. Tym razem pojedynkowały się dwie „Jedynki”: choszczeńska i ta z Suliszewa. Ponownie z dobrej strony pokazała się nasza obrona, która tym razem pozwoliła rywalom zdobyć punkty już w trzeciej części, ale łącznie w całym meczu rywale oddali tylko 2 celne rzuty zdobywając cztery punkty. Pierwsza kwarta to popis gry Paskala CZOSNOWSKIEGO, który uzyskał aż osiem punktów, a po której prowadziliśmy 8:0… W drugiej i trzeciej części nasi reprezentanci dorzucili po dwa „oczka” (odpowiednio Bartek KŁODAWSKI i Dominik KASZUBOWICZ) a w czwartej pięć (Emil ZAWIŁA i Kornel CISZEK po 2 i Mikołaj SITEK 1) i po stronie zysków mogliśmy zanotować kolejne dwa punkty za zwycięstwo 17:4.

W czwartym meczy swoje siły sprawdziły SP 3 i SP Krzęcin. Ponownie SP 3 błysnęła skutecznością i ostatecznie pokonała swoich rywali z Krzęcina 28:7. W drużynie SP 3 wyróżnili się Kacper BRYZEK i Bartek SZYSZ, którzy powiększyli konto drużyny zdobywając po 8 punktów).

Po dwóch kolejkach dwie drużyny miały po dwa zwycięstwa (SP3 i „Jedynka”) i dwie po dwie porażki (SP Krzęcin i SP 1 sSuliszewo). W ostatniej kolejce każdy z meczy niósł ze sobą inny ciężar gatunkowy: SP Krzęcin i SP 1 Suliszewo walczyły o brązowy medal Mistrzostw, a pojedynek „Jedynki” z „Trójką” miał wyłonić Mistrza Powiatu w Koszykówce. Oba spotkania dostarczyły wielkich emocji, a losy medali ważyły się do ostatnich sekund każdego ze spotkań.

W spotkaniu o miejsce trzecie po zawodnikach było widać, że mecz jest o stawkę: pierwsza kwarta zakończyła się minimalnym prowadzeniem SP 1 Suliszewo 1:0. Po drugiej wynik brzmiał 8:6. Po trzech na tablicy wyników widniał rezultat 8:8. W czwartej kwarcie na początku koszykarze z Suliszewa „odskoczyli” na 6 punktów, lecz pogoń reprezentantów SP Krzęcin była na tyle skuteczna, że udało im się wyrównać! O wszystkim zadecydował rzut Jakuba GARBICZA (łącznie 7 punktów w meczu) na 16:14, który dał brązowy medal SP 1 Suliszewo! Dla pokonanych czwarte miejsce w powiecie.

no images were found

Na koniec rozgrywek przyszło rozegrać miejskie „derby”, które miały zadecydować o tytule Mistrza Powiatu w Mini Piłce Koszykowej Chłopców.  Pierwsza część wyrównana, ale tylko Emil ZAWIŁA potrafił odpowiedzieć na dwa celne trafienia naszych rywali i schodziliśmy z boiska przegrywając 2:4. W drugiej rzuciliśmy 3 punkty (trafienie Maćka TELATYŃSKIEGO z linii rzutów wolnych i dwa punkty Paskala CZOSNOWSKIEGO), ale rywal odpowiedział ponownie czterema i po pierwszej połowie meczu wynik brzmiał 5:8. Strata się powiększyła, ale chłopcy nie tracili nadziei. Na trzecią część wyszli umotywowani i z postanowieniem „walki do upadłego”. Rywale rzucili w tej części 6 punktów, a my dzięki dwóm trafieniom Bartka KŁODAWSKIEGO i po jednym Maćka TELATYŃSKIEGO i Kornela CISZKA – osiem zmniejszając stratę do jednego punktu!

no images were found

Wynik przed ostatnią ćwiartką brzmiał 13:14. I przyszła kwarta czwarta. W przerwie krótka „narada bojowa”, apel opiekunów panów Roberta ŁYKO i Artura WELSA o spokój i koncentrację przy rzutach i… do boju! We wcześniejszych meczach z taką sytuacją – gonienie rywala – nie mieliśmy do czynienia, za to aż w pięciu z ośmiu kwart nie pozwalaliśmy rywalom na zdobywanie choćby punktu. Sam wielki twórca filmów grozy Alfred Hotchcock nie wymyśliłby lepszego scenariusza, a momentu lepszego na przypomnienie sobie, że potrafimy bronić w całym turnieju nie było lepszego… Zaczęło się od celnego trafienia Paskala CZOSNOWSKIEGO i wyjścia na prowadzenie 15:14. Następnie dwie świetne akcje w obronie zanotował Julian KĘDYS. Swoimi efektownymi blokami Julek wybił z głowy ofensywne zapędy naszym rywalom, którzy onieśmieleni skutecznością naszej obrony przestali trafiać nawet z najprostszych sytuacji. My za to nie zamierzaliśmy rezygnować ze zdobywania kolejnych „oczek” i powiększania swojej przewagi. Po udanych akcjach obronnych Julian KĘDYS wykazał się w ataku zdobywając punkty na 17:14. Graliśmy jakby w transie, świetnie bronił Maciej TELATYŃSKI, który zostawił zdrowie na boisku, a kolejne punkty, pieczętujące nasze zwycięstwo dorzucił Michał DRZYMAŁA ustanawiając rezultat na 19:14! W sali zapanowała wielka radość, a cieszyli się nie tylko sami grający ale też zebrani kibice, którzy nieustannie wspierali naszą drużynę!

Po emocjonujących meczach przyszła pora na wręczenie nagród: pucharów ufundowanych przez Starostę Choszczna i efektownych dyplomów. Potem chwila dla fotoreporterów i zasłużony odpoczynek…

Warto dodać, że tytuł Mistrza Powiatu w Mini Piłce Koszykowej Chłopców ostatnio wywalczyli chłopcy z rocznika 1993, którzy dotarli później aż do półfinału wojewódzkiego Igrzysk Młodzieży Szkolnej, a było to aż 8 lat temu…

Ostateczna kolejność w turnieju:
1 miejsce SP 1 CHOSZCZNO
2 miejsce SP 3 Choszczno
3 miejsce SP 1 Suliszewo
4 miejsce SP Krzęcin

Skład reprezentacji koszykarzy:
Jan FOLLENDORF klasa 6A
Jan JANIAK klasa 6A
Bartosz KŁODAWSKI klasa 6A
Mikołaj KOSTKA klasa 6A
Kornel CISZEK klasa 6B
Michał DRZYMAŁA klasa 6B
Emil ZAWIŁA klasa 6B
Paskal CZOSNOWSKI klasa 6C
Julian KĘDYS klasa 6C
Mikołaj SITEK klasa 6C
Maciej TELATYŃSKI klasa 6C
Dominik KASZUBOWICZ klasa 6D
Damian SONDAJ klasa 6D

Poniżej galeria zdjęć z turnieju. Część z nich została wykonana przez nasze uczennice Kingę Karbowską i Agnieszkę Szydłowską z klasy 6A, Martynę Nieczystą i Julię Miś z 5A. Część otrzymaliśmy dzięki uprzejmości pana Grzegorza Winiarskiego – nauczyciela z SP 3 Choszczno – bardzo serdecznie dziękujemy!

Artur WELSSkip to content