Sp1

Koszykarki trzecie w Mistrzostwach Regionu!!!

Trzecie miejsce w Mistrzostwach Regionu w Mini Piłce Koszykowej Dziewcząt w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej zajęła nasza reprezentacja. Zawody odbyły się w piątek w przepięknej hali sportowej Szkoły Podstawowej w Mielenku Drawskim.Na starcie turnieju stanęły cztery drużyny – oprócz naszych walecznych dziewcząt i gospodyń, do Mielenka przyjechały ekipy ze Szkoły Podstawowej Nr3 w Stargardzie oraz Szkoły Podstawowej Nr1 z Wałcza. Niestety z bliżej nieznanych przyczyn w zawodach nie mogła wziąć drużyna Szkoły Podstawowej z Węgorzyna.

Turniej rozegrano systemem każdy z każdym, co oznaczało, że zwycięzcą zostanie drużyna, która uzyska najwięcej punktów spośród wszystkich uczestniczących – zwycięży najwięcej spotkań.

Zaczęłyśmy od pojedynku ze stargardzką „Trójką”. Dziewczęta ze Stargardu dały pokaz dobrej i bardzo skutecznej koszykówki i wręcz „zdemolowały” nasz zespół zwyciężając aż 29:3!!! Mimo ambitnej postawy i dobrych okazji udało nam się zdobyć punkty tylko z linii rzutów wolnych, a ich autorkami były Natalia DRZYMAŁA (2) i Emilia KROWICKA (1). Mecz ten okazał się dla nas bardzo dobrą lekcją, z której szybko musiałyśmy wyciągnąć wnioski.

Turnieje rządzą się takimi prawami, że trzeba w nich rozegrać kilka spotkań, a porażek nie należy rozpamiętywać zbyt długo. W swoim kolejnym pojedynku, w którym naszymi rywalkami były gospodynie turnieju, nasz zespół przeszedł totalną metamorfozę. Wystarczy powiedzieć, że po pierwszej kwarcie na tablicy świetlnej widniał wynik 10:0 na naszą korzyść! W drugiej i kolejnych częściach gry nasze dziewczęta kontrolowały mecz i nie pozwoliły naszym rywalkom zbliżyć się na mniej niż sześć punktów. Dziewczęta grały bardzo dobrze w obronie, były bardzo skoncentrowane i skutecznie niweczyły ofensywne zapędy drużyny z Mielenka. Dobrze prezentowałyśmy się w ataku z kontry, a prym w tym elemencie wiodły Agata SIEŃKO, Emilka KROWICKA i Nina NIEWINCZANA oraz Małgosia JASIEWICZ. Na tablicach dzielnie walczyły najwyższe w drużynie Zuzia MICHALAK, Julia SKRZYPIEC (która dawała również mocna wsparcie w ataku) i Jagoda BACZYŃSKA, a nasze akcje dobrze rozprowadzała Oliwia WATKOWSKA. Ostatecznie nasze drugie starcie zakończyło się zwycięstwem 18:8. Tym samym otworzyłyśmy sobie drzwi do walki o miejsce drugie, premiowane awansem do półfinału wojewódzkiego.

Ostatnim spotkaniem naszej drużyny był mecz z SP Nr1 Wałcz, które do tej pory – podobnie jak nasza drużyna – poniosła tylko jedną porażkę i miała na koncie jedno zwycięstwo. Był to więc mecz o niezwykłym ciężarze gatunkowym – dla drużyny pokonanej nie byłoby miejsca w półfinale wojewódzkim. Lepiej w mecz weszły zawodniczki z Wałcza, które mimo naszej ambitnej postawy w obronie radziły sobie bardzo dobrze niemiłosiernie wykorzystując nasze słabsze momenty, które w pierwszej kwarcie jakby się skumulowały. W drugiej części było lepiej, ale niestety strat nie udało się odrobić do końca meczu, który zakończył się wynikiem 28:14 dla wałczanek.

Porażka w ostatnim meczu sprawiła, że na półfinały wojewódzkie pojadą drużyny ze Stargardu i Wałcza. Nasze miejsce – trzecie – daje nam w łącznej klasyfikacji dziewiątą pozycję wśród wszystkich szkół podstawowych naszego województwa! Jest to nagroda za ciężką pracę, jaką dziewczęta włożyły wraz ze swoimi trenerami w przygotowania do tego sezonu. A po zawodach przyszedł czas na delektowanie się pączkami…

Oczywiście drużynom, które awansowały do dalszej fazy rozgrywek serdecznie gratulujemy i ściskając za nie kciuki będziemy dopingować w bojach półfinałowych! Gospodyniom zaś i ich opiekunowi gratulujemy świetnej organizacji turnieju i wspaniałej atmosfery.

Artur WelsSkip to content