Sp1

Koncert Kolęd i Pastorałek

18 stycznia w kościele p.w. NNMP w Choszcznie odbył się coroczny – już XVI – Koncert Kolęd i Pastorałek przygotowany i przeprowadzony przez Akcję Katolicką. Wśród wykonawców zaprezentowało się wiele grup wiekowych – od przedszkolaków, uczniów szkół poszczególnych szczebli, po seniorów.  Nie zabrakło oczywiście  wychowanków naszej Jedynki.

Uczniowie klas III –VI przygotowani przez p. Tatianę Skrzypiec oraz p. Pawła Lemiesiewicza wykonali kolędy we współczesnych aranżacjach: ,,Wśród nocnej ciszy” i ,,Gdy się Chrystus rodzi”. Uczniowie klasy I A przygotowani przez p. Brygidę Gębarską  zaśpiewali i wzbogacili ruchem pastorałki: ,,Bosy pastuszek” oraz ,,Kolędnicy – wędrownicy”.

Obie grupy z wielką radością i zapałem śpiewały Panu i otrzymały gorące brawa po swoich występach.

Dwie godziny kolędowania upłynęły bardzo szybko a zakończyły się …  wspólnym występem i odśpiewaniem ,,Przybieżeli do Betlejem” przez wszystkich zgromadzonych: księdza proboszcza, uczestników, organizatorów, publiczności

i opiekunów grup. Przekonaliśmy się, że wcale nie jest tak łatwo stanąć na środku i zaprezentować swój wokal.

Niewątpliwie był to –mimo stycznia – ciepły i magiczny wieczór.

 

Opiekunowie grup bardzo dziękują rodzicom za przyprowadzenie dzieci

 i poświęcony czas, a uczniom za zaangażowanie i godne reprezentowanie naszej szkoły.

Brygida GębarskaSkip to content