Sp1

Koncert kolęd i pastorałek

9 stycznia Kościół pw. NNMP na dwie godziny wypełniła muzyka i śpiew. Wszystko za sprawą Noworocznego Koncertu Kolęd i Pastorałek, który dla społeczności miasta zorganizowała Akcja Katolicka.

Koncert cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Po raz kolejny zjednoczył we wspólnym śpiewaniu   najmłodszych i trochę starszych wykonawców.

W repertuarze znalazły się najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki w oryginalnych i całkiem nowych aranżacjach, ale również mniej znane utwory .

Wśród wykonawców nie mogło oczywiście zabraknąć uczniów naszej szkoły. Grupa z klasy III a przygotowana przez p. Brygidę Gębarską zaśpiewała dwie pastorałki. Piękną i nastrojową pt” Grajmy Panu” oraz żywą, która poderwała publiczność do klaskania – ” Chojka” z repertuaru Arki Noego. Nieco później swoimi umiejętnościami wokalnymi i akompaniamentem na instrumentach perkusyjnych pochwaliła się grupa p. Pawła Lemiesiewicza i p. Tatiany Skrzypiec. Artyści podobnie jak grupa poprzednia zaprezentowali dwa zróżnicowane utwory: magiczną pastorałkę „ Nie płacz Jezu” i radosną, wszystkim bardzo dobrze znaną kolędę „Przybieżeli do Betlejem”.

Opiekunowie grup serdecznie dziękują rodzicom uczniów z klas: II c, III a, IV b, IV d, Va i VI a, którzy w sobotnie popołudnie przyprowadzili i przybyli do kościoła, by wspierać swe pociechy.

T. Skrzypiec

Zapraszamy do galerii zdjęć:)Skip to content