Sp1

Jak działa mydło na wirusa?

Mali eksperci z klas: Ia, Ib, Id i Ie znają już odpowiedź! Jak dobrze wiemy doświadczenia naukowe to wspaniały, (a przy okazji pożyteczny) pomysł na kreatywne spędzenie czasu i dlatego uczniowie klas pierwszych podczas nauki zdalnej przypomnieli sobie jak ważne jest mycie rąk, szczególnie podczas obecnej epidemii koronawirusa i przeprowadzili eksperyment: „Uciekający pieprz”.  Zapewne chcecie zadać pytanie, co ma wspólnego ze sobą wirus, pieprz i mydło (płyn do mycia naczyń). Odpowiedź jest prosta: „wirus” (ziarenka pieprzu) ucieka przed mydłem (płynem do mycia naczyń). Spójrzcie na zdjęcia!

Naszym pierwszakom tak się spodobały eksperymenty, że namówiły swoje wychowawczynie na przeprowadzenie drugiego, które nazwały „Tęczowy zawrót głowy”.

Klasy: Ia, Ib, Id i Ie zdrowo i kolorowo wszystkich pozdrawiają! I pamiętają, że zasada DDM – Dystans Dezynfekcja Maseczka to podstawa walki z koronawirusem!

A.Kościuczuk, R.Sobiech, S.Skrzypiec, M. MalinowskaSkip to content